کد خبر: 2600

دنیای «دنیا» تمام شد؛ امّا روسیاهی برای آنانی ماند که نابخردانه شایعات براه انداختند.

به گزارش کردستان خبر، روستای گرماش در فاصله 35 کیلومتری سنندج و در شمال غرب سنندج در استان کردستان قرار گرفته است. از طرف شمال به روستای آرندان، از جنوب به نوره، از طرف جنوب به کرجو و از طرف غرب با روستای عیسی آباد همسایه است. جمعیت ساکن در روستای گرماش 170 نفر است.

این روزها روستای گرماش سنندج به خاطر دنیا ویسی نامش برسر زبانها افتاده است،خانواده داغدار دنیا ویسی به خاطر پخش شایعات ناخوشایند در فضای مجازی غم از دست دادن دخترشان را از یاد برده اند، به قول خانواده دنیا ویسی  به جای هم دردی، شنیدن این خبرهای کذب و ناخوشایند غمشان را افزایش داده و قلبشان را آزار داده است.

حالا خانواده دنیا ویسی می گویند از بانیان شایعه پراکنی شکایت می کنند.

دادستان سنندج هم می گوید: تمامی شواهد حکایت از دروغ بودن این شایعات دارد این دختربچه صحیح و سالم در حین بازی با بچه ها در زنگ ورزش برای دنبال توپ دویده و هنگام آوردن توپ که کمتر از دو دقیقه هم طول کشیده است دستش به آجری خورده و دیوار سست خراب می شود و دنیا زیر اوار می مامند و هم کلاس ها با دیدن این صحنه معلم را صدا زده تا به کمک او بشتابد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان صبح روز بعد از ماجرا از تشکیل و راه اندازی یک کارگروه برای بررسی مرگ این دانش آموز خبر داد و افزود: متاسفانه شمار زیادی از مدارس در استان کردستان فرسوده هستند و نیاز است تا با افزایش اعتبارات حوزه مقاوم سازی مدارس استان دیگر شاهد چنین حوادثی نباشیم.

توفیق ویسی عموی دنیا گفت: ما نسبت به مرگ دنیا به دلیل فرو ریختن دیوار کهنه و فرسوده مدرسه اطمینان داریم و اینکه برخی از افراد به مسایل دیگر و غیر واقعی در فضای مجازی دامن می زنند جای تاسف دارد، خانواده ما از رسانه های که خبر خلاف واقع و دروغ منتشر کرده اند به مراجع قضایی شکایت می کنند،

امجد ویسی پدر دنیا ویسی : ما در طول این مدت داغدار از دست دادن دختر عزیزمان و مراسم سوگواری بودم که شنیدن این شایعات قلب ما را به درد آورد و مطمئنا با کسانی که این سخنان زشت ساخته پرداخته ذهن مریضشان است، برخورد خواهیم کرد.

وی تاکید کرد که حتما پیگر این قضیه خواهد شد وتا مشخص شدن و شناسایی شایعه سازان تلاش و این امر را از مراجع قضایی پیگیری خواهد کرد.

 

پیام فایق نورمحمدی، معلم روستای گرماش، پس از درگذشت «دنیا ویسی» و انتشار برخی اتهام ها

     «مرثیه ای بر مزار اخلاق»

    اندر باب حادثه روستای گرماش

 این سخن آراستن بی حاصل است

بر نیاید آنچــــــــه در قعر دل است

 

بالاخره دنیای «دنیا» تمام شد. دنیای تهمت ها و دروغ پراکنی ها و عقده گشایی ها و شایعات در فضای مجازی نیز تمام شد. امّا روسیاهی برای آنانی ماند که نابخردانه و ناجوانمردانه، بدون کوچکترین سند و مدرکی، با زیر پاگذاشتنِ اصول انسانی و معیارهای اخلاقی، موجی از شایعات و تهمت های ناروا را براه انداختند و با قلم مسموم خود، دنیای مظلومانه « دنیا»ی معصوم را واژگونه جلوه دادند و روح لطیف و ملکوتی آن پرستوی مهاجر را بیش از پیش آزردند و نمک بر زخمِ دلِ پدر و مادر داغدیده او پاشیدند.

 

همچنین روسیاهی برای آنانی ماند که به دروغ از زبان پزشکی قانونی استان با قید مبهم (به گفته یکی از پزشکان) آن شایعات را دامن می زدند تا بلکه در تقابل با یک جنگ روانی، مراجع قضایی و پزشکی قانونی را مرعوب خود سازند تا بلکه منویات آنان را اجرا کنند چنانچه وفق مراد آنان عمل نکنند پیشاپیش آن مراجع را متهّم به لاپوشانی و کتمان حقیقت کنند تا در این صورت، فرصت طلبانه فضای جامعه را آلوده کنند.

 امّا سخنی با کانال تلگرامی آمد نیوز و هتّاکان و مفتریانی همچون (ش. گ) و (ه. ک). امیدوارم بیش از این وجدانشان را بازیچه حماقت خود نکنند و با روشن شدن حقیقت از اهالی روستای گرماش و علی الخصوص خانواده داغدار «دنیا ویسی» عذرخواهی کنند.

آموزش و پرورش و جامعه معلمان ، باید برای اعاده حیثیّت ،  از آنانی که  تخریب آنان را نشانه گرفته اند و در خوارداشت معلمین هیچ پروایی ندارند ، از طریق  مراجع قانونی اقامه دعوی نمایند تا زین پس کسی به خود اجازه نمی داد به ساحت معلمان و فرهنگیان، تعرض کند.

 

در پایان باید گفت؛ دنیا از دنیا رفت، امّا در لابلای کوچ معصومانه ­ی دردناک و مرگ غریبانه او، اخلاق رسانه ای در برخی شبکه های مجازی رخت بربست و سهل انگاری مسئولان امر نیز  نباید در این تب و تاب ها فراموش شود.

 

انتهای پیام/

 

 

 

 

 

 

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر