کد خبر: 2611

در کارگروه استانی اصلاح نظام یارانه گندم و آرد و نان استان قیمت نان افزایش یافت.

به گزارش کردستان خبر، بهمن مرادنیا، شامگاه دوشنبه در کارگروه اصلاح نظام یارانه گندم و آرد و نان استان کردستان در محل سالن شهدای گمنام استانداری با بیان این مطلب اظهار داشت: گفت: خبازیها برای افزایش کیفیت نان در کردستان تلاش خود را مضاعف کنند و نان با کیفیت و متناسب با استانداردهای تولید نان را به مردم عرضه کنند.

استاندار کردستان اظهار داشت:قیمت های جدیدی که امروز در این کارگروه مصوب شد برای یک سال پبش رو بوده و سال بعد هم باید در آنها بازنگری شود.

وی ادامه داد: وضعیت معیشت کارگران خبازی ها برای ما بسیار مهم است و آنها در جلسات قبلی دغدغه هایی را مطرح کردند که جای نگرانی داشت.

استاندار کردستان همچنین با اشاره به اینکه از سال ۹۳ قیمت نان تغییری نکرده است، افزود: اگر از همان سال ۹۳ هر سال در قیمت ها بازنگری می شد در حال حاضر این نگرانی و حساسیت ها وجود نداشت.

مرادنیا خاطر نشان کرد: باید افزایش قیمت نان به گونه ای باشد که فشار روانی را بر مردم ایجاد نکند.

 

لازم به ذکر است در این جلسه مصوب شد قیمت انواع نان در استان افزایش یابد که بر این اساس قیمت نان لواش با وزن چانه ۱۶۵ گرم به ۲۰۰ تومان، نان سنگک با وزن چانه ۴۵۰ گرم به ۷۰۰ تومان و نان بربری با وزن چانه ۴۵۰ گرم به ۶۵۰ تومان افزایش یافت که این افزایش قیمت ها از روز چهارشنبه ۲۵ مهر در استان اعمال می شود.

 

همچنین به گفته رئیس اتحادیه خبازان کردستان، قیمت نان‌های آزاد پز شامل بربری، نان گرده، نان‌های روغنی و سنگک آزاد تغییری نکرده و در صورت مشاهده هرگونه افزایش خوسرانه قیمت، با نانوایان متخلف برخورد می‌شود.

 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط
ارسال نظر