کد خبر: 2625

استاندار خراسان شمالی و جمعی از مدیران این استان از طرحهای موفق اشتغالزایی تکاپو کردستان در حوزه (ICT) بازدید کرد.

به گزارش کردستان خبر، استاندار خراسان شمالی و تعدادی از مدیران این استان از طرحهای موفق اشتغالزایی تکاپو در کردستان بازدید داشتند.

در این بازدید که معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کردستان، مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان، مدیر ملی  و مدیران رسته های طرح تکاپو در استان و تعدادی از مدیران اجرایی حضور داشتند ابتدا از بخش های مختلف شرکت فنی مهندسی اهورا در سنندج بازدید شد.

شرکت فنی مهندسی اهورا که از جمله شرکت های موفق طرح تکاپو به شمار می آید تاکنون برای  دهها نفر بصورت مستقیم ایجاد اشتغال کرده است.

این شرکت در زمینه های مربوط به طراحی سیستم جامع اطلاعات بیمارستان، توسعه فناوری های پزشکی، پرونده الکترونیک سلامت و ... فعالیت می کند.

آرمان قوامی مدیرعامل شرکت فنی مهندسی اهورا در سال ۱۳۹۵ به عنوان کارآفرین برتر استان انتخاب و از دستان وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تندیس و لوح یازدهمین جشنواره کارآفرینان برتر را دریافت کرد.

 

‍  بازدید تیم اعزامی مدیران اجرایی خراسان شمالی به سرپرستی استاندار این استان از طرح «ژوری مانگ» در کردستان

 

استاندار خراسان شمالی با حضور در ساختمان مجتمع فجر این شهر از روند تولید نرم افزارهای ژوری مانگ در زمینه بازی های رایانه ای و موبایلی بازدید کردند.

شرکت ژوری مانگ از جمله های شرکت های تولید کننده بازی های رایانه ای و موبایلی در کشور و جهان است که محصولات خود را در بیش از ۸۰ کشور دنیا با ۹ زبان مختلف از جمله کردی، فارسی، انکلیسی، آلمانی، روسیه ای و ... روانه بازارهای دیجیتال می کند.

شایان ذکر است از شرکت ثنا تجهیز غرب، تولید کننده انواع کفپوش سه بعدی خودرو با اشتغالزایی ۱۱۰ نفر نیز بازدید بعمل آمد.

 

 ‍ بازدید مدیران دستگاههای اجرایی استانهای خراسان شمالی و کردستان از شرکت کنترل گستر کهربا در سنندج

 

 این شرکت به عنوان یک شرکت دانش بنیان و پژوهش محور با تکیه بر توان و دانش فنی نخبگان دانشگاهی و صنعتی و با هدف تولید توسعه و ترویج سیستم ها و الگوریتم های مدرن کنترلی و شبیه سازی در صنایع  مختلف فعالیت می کند.

 کسب عناوین مختلفی همچون گروه کار نمونه کشوری، کارآفرین جوان برتر کشور، برگزیده یازدهمین جشنواره ملی فن‌آفرینی شیخ بهایی و همچنین ثبت ۱۸ عنوان اختراع ملی دارای تائیدیه و مستندات علمی پژوهشی در گرایش‌های مختلف کنترل از جمله افتخارات شرکت کنترل گستر کهربا است.

و آخرین بازدید  از مجتمع پارک علم فن آوری استان کردستان بود.

 

گفتنی است؛ دولت با طرح تکاپو (توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار) در محورهای مختلف با استفاده از ظرفیت های بومی کشور و بکارگیری تجارب سازمان های بین المللی، به دنبال ارائه برنامه منسجمی برای ایجاد اشتغال و تحقق اقتصاد مقاومتی است.

گردشگری، IT و ICT و گردشگری سلامت از جمله رسته های مختلف طرح تکاپو برای توسعه سیستم کسب و کار معطوف به اشتغال پایدار بوده و استان کردستان از بهمن 1394 به عنوان الگوی کشوری در رسته ICT انتخاب شده است.

دولت با طرح تکاپو در کردستان بدنبال ایجاد زیرساخت ها و فراهم آوری سرمایه گذاری بخش خصوصی برای ایجاد 6 هزار شغل مستقیم و بیش از 18 هزار شغل غیر مستقیم در بخش های IT و ICT است.

 

انتهای پیام/

 

 

 

 

 

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر