در 6 ماهه اول امسال انجام شد؛

کد خبر: 2629

بیش از یک میلیون و 34 هزار لیتر سوخت قاچاق در استان کردستان کشف و ضبط شد.

به گزارش کردستان خبر، در شش ماه نخست سال جاری بیش از یک میلیون و سی و چهار هزار لیتر فرآورده های نفتی قاچاق در استان کردستان کشف و ضبط شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل با افزایش ۴۲۲ درصدی همراه بوده است.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه کردستان با بیان این مطلب کفت : در دوره زمانی یاد شده ۹ هزار لیتر بنزین و یک میلیون و بیست وشش هزاز لیتر نفت گاز قاچاق کشف شد که روزانه ۵۷۰۰ لیتر فرآورده را شامل می شود.

فریدون یاسمی در تشریح اقدام های انجام شده برای کنترل قاچاق سوخت در استان گفت: تشکیل گروه بازرسین جهت بازدید از مجاری عرضه و مصرف کنندگان عمده ءو واحدهای تولیدی و کشاورزی ، اجرای طرح توزیع الکترونیکی نفت سفید خانوارها ،اجرای طرح راستی آزمایی ادوات کشاورزی ،اجرای طرح توزیع نفتگاز بخش کشاورزی براساس سطح زیر کشت ، اجرای طرح بومی سازی سهمیه مرغداریها ،نصب سیستم دوربین مداربسته در کلیه جایگاههای عرضه منطقه و بررسی و پایش این دوربین ها توسط بازرسین و روسای نواحی ،اجرای طرح توزیع الکترونیکی سوخت ادوات کشاورزی ،اجرای برنامه های آموزشی برای پرسنل نیروی انتظامی ومصرف کنندگان عمده ،بازنگری کارتهای نفت سفید ، برگزاری بیش از ۷ جلسه کارگروه سوخت با حضور مدیران سازمان های متولی و ستاد مبارزه با قاچاق استان و اجرای گشت‌های مشترک با همکاری سازمان‌های متولی از مصرف کنندگان عمده و جزء از برنامه های این شرکت برای کنترل قاچاق می باشد.

 

وی با بیان این مطلب افزود:افزایش ۱۵۰درصدی فرو ش جایگاه مرزی باشماق مریوان در شش ماه نخست امسال و صادارات بیش ۱۵میلیون لیتر نفتگاز به اقلیم کردستان عراق درقالب طرح کمک به معیشت مرزنشینان ناشی از جلوگیری ومبارزه با عرضه خارج ازشبکه فرآورده های نفتی در استان می باشد.

 

فریدون یاسمی افزود: سهمیه سوخت بیش از۳۰ هزار مصرف کننده سوخت در استان پیوسته بازبینی و براساس بازدیدها میزان دقیق سوخت مورد نیاز مصرف کنندگان عمده و جز تعیین می شود.

 

وی بابیان این مطلب گفت: در شش ماهه نخست سال جاری دستگهای متولی با ارسال درخواست بیش از ۹۵ میلیون لیتر سوخت جهت واحدهای زیرمجموعه خود اقدام نمودند که کارشناسان این منطقه با بررسی و بازید از واحدهای فوق نسبت به برآورد و تائید۸۰ میلیون لیتر اقدام که باعث کاهش مصرف۱۵میلیون لیتری سوخت شده است که بخش عمده ای از این سوخت با توجه به مرزی بودن استان مسلماً به صورت عرضه خارج از شبکه یا قاچاق مصرف می شد.

 

وی سپس انجام یک هزار و پانصد مورد بازدید از مصرف کنندگان عمده و جز،بیش از یک هزار و ۴۰۰مورد بازد یاز مجاری عرضه و همچنین انجام بیش از ۵۰۰ مورد بازدید مشترک از مصرف کنندگان عمده را با همکاری کمیسیون قاچاق کالا وارز ,نیروی انتظامی ,سازمان تعزیرات حکومتی و..... از دیگر موارد نظارتی انجام شده در شش ماهه نخست امسال عنوان کرد.

 

وی در پایان بر همکاری و هماهنگی تمام دستگاه‌ها برای ریشه‌کن کردن قاچاق و فعالیت بیشتر در راستای مبارزه با قاچاق سوخت تاکید کرد و افزود: عزم جدی اعضای کمیسیون قاچاق کالا و ارز و نیز دستگاه‌های انتظامی و امنیتی استان عملاً حاشیه امنیت را برای قاچاقچیان کاهش و فعالیت این افراد را به حداقل خواهد رساند.

 

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر