کد خبر: 2639

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کردستان؛ قاچاق گوشی تلفن همراه در چند ماه گذشته در استان افزایش یافته است.

به گزارش کردستان خبر، در ۶ ماه گذشته نظام اقتصادی کشور گرفتار تلاطماتی شد که اختلال در عرضه به دلیل احتکار و قاچاق یکی از دلایل آن است، به همین دلیل پرونده‌های متعددی با موضوع قاچاق و احتکار در سازمان تعزیرات در ۶ ماهه اخیر به خصوص پس از مردادماه تشکیل شده است.

پرونده‌های مهم هفته گذشته متعلق به استان‌هایی همچون سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، یزد و کردستان بود.

 

*قاچاق ۹۸۰ گوشی تلفن همراه در استان کردستان

 

قاچاق گوشی تلفن همراه که از کالاهایی است در چند ماه گذشته افزایش قیمت بالایی داشته است در استان کردستان افزایش یافته و چند مورد پرونده در این خصوص در این استان تشکیل شده است، سید نجیم حسینی مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کردستان گفت:دو نفر به اتهام قاچاق ۱۲۵ دستگاه تلفن همراه و یک دستگاه ماشین لباسشویی در شهرستان بیجار به ضبط کالاها و پرداخت یک میلیارد و ۱۴۶ میلیون ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم شدند که حکم آنها قطعی شده است.

 

وی افزود: پرونده ۵ نفر به اتهام قاچاق ۶۸۰ دستگاه گوشی تلفن همراه و ۲ دستگاه بی سیم در شعبه تجدیدنظر بررسی و حکم به ضبط محموله مکشوفه و پرداخت ۲ میلیارد ریال جزای نقدی برای متخلفین قطعی شد.

 

حسینی تصریح کرد: قاچاقچی ۱۷۴ دستگاه گوشی تلفن همراه به پرداخت یک میلیارد و ۲۱۸ میلیون ریال جزای نقدی محکوم و حکم به ضبط محموله مکشوفه نیز صادر شد.

 

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کردستان اضافه کرد: در پرونده دیگری نیز عامل قاچاق ۷۵ دستگاه ساعت هوشمند و یک دستگاه تبلت که این محموله را در یک خودرو سواری جاسازی کرده بود؛ به ضبط این کالا ها و پرداخت یک میلیارد و ۶۳ میلیون ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم شد.

 

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر