در جلسه غیرعلنی امروز مجلس؛

کد خبر: 2650

رئیس جمهور در نامه ای به رئیس مجلس، چهار وزیر پیشنهادی خود را برای اخذ رأی اعتماد به مجلس معرفی کرد.

به گزارش کردستان خبر، در این نامه که در صحن علنی قرائت شد فرهاد دژپسند برای وزارت امور اقتصادی و دارایی، محمد شریعتمداری برای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد اسلامی برای وزارت راه و شهرسازی و رضا رحمانی برای وزارت صنعت، معدن و تجارت به عنوان وزرای پیشنهادی برای اخذ رأی اعتماد معرفی شدند.

 

متن نامه رئیس جمهور به علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای دکتر علی لاریجانی

رئیس محترم مجلس شورای اسلامی

در اجرای اصل 133 قانون اساسی، بدین‌وسیله چهار وزیر پیشنهادی به همراه مشخصات، سوابق و برنامه آنان، جهت اخذ رأی اعتماد مجلس شورای اسلامی برای وزارتخانه‌های زیر معرفی می‌شوند.

1- وزارت امور اقتصادی و دارایی جناب آقای دکتر فرهاد دژپسند

2- وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی جناب آقای محمد شریعتمداری

3- وزارت راه و شهرسازی جناب آقای مهندس محمد اسلامی

4- وزارت صنعت، معدن و تجارت جناب آقای رضا رحمانی

 
رأی مثبت به کلیات طرح ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری زندان ها
 

مجلس شورای اسلامی امروز پس از حدود یک ساعت و نیم بحث و بررسی در خصوص طرح ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری زندان ها، به کلیات این طرح رأی مثبت داد.

قید یک فوریت بررسی این طرح پیش از این در صحن علنی مجلس تصویب شده بود و در آن که 32 ماده دارد نمایندگان خواستار ساز و کارهای جدیدی برای کاهش جمعیت کیفری زندان ها شده اند.

در این طرح همچنین هدف از ارائه آن، اجرای سیاست های کلی قضایی در زمینه حبس زدایی، طرح ساماندهی و کاهش جمعیت کیفری زندان ها در راستای جلوگیری از صدور قرارها و احکام قضایی بی رویه منجر به بازداشت و زندان که آثار منفی خانوادگی، اقتصادی و اجتماعی فراوان ایجاد کرده، عنوان شده است.

در زمان بررسی کلیات این طرح، پیشنهاد تعدادی از نمایندگان مسکوت ماندن آن بود که نمایندگان به آن رأی مثبت ندادند.

در عین حال با پیشنهاد تعدادی از نمایندگان و تأیید آن در رأی گیری، این طرح برای بررسی بیشتر کارشناسی و رفع ایرادها و اشکالات به کمیسیون قضایی و حقوقی ارجاع شد.

 

انتقاد جعفرزاده از بی‌برنامگی در دانشگاه آزاد در پذیرش دانشجویان

 

رئیس مجلس شورای اسلامی در پی انتقاد جعفرزاده از بی‌برنامگی در دانشگاه آزاد اسلامی در پذیرش دانشجویان، از کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خواست به این موضوع رسیدگی کند.

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی در نشست علنی امروز (یکشنبه، 29 مهر) مجلس شورای اسلامی با اشاره به وضع دانشجویان پذیرفته شده در رشته پزشکی دانشگاه آزاد گفت: دانشگاه آزاد اعلام کرده بود که این افراد پذیرفته شده‌اند ولی بعد از ثبت‌نام در استان دیگر و گرفتن خوابگاه، مجدداً اعلام کردند که اشتباهی رخ داده است و قادر به پذیرش این افراد نیستند لذا باید تمهیدی برای رفع این مشکل اندیشیده شود.

علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی از کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خواست به این موضوع رسیدگی کند.

 

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر