امسال

کد خبر: 2651

مدیر زراعت جهاد کشاورزی کُردستان؛امسال ۲۵۰ هزار تُن سیب زمینی در استان برداشت می‌شود.

به گزارش کردستان خبر، امسال ۲۵۰ هزار تُن سیب زمینی در استان کُردستان برداشت می‌شود که با این میزان برداشت، کُردستان چهارمین تولید کننده این محصول در کشور است.

مدیر زراعت جهاد کشاورزی کُردستان با بیان این مطلب، گفت: به طور متوسط از هر هکتار، ۳۵ تُن سیب زمینی برداشت می‌شود که دشت‌های قروه و دهگلان، عمده‌ترین دشت‌های کشت سیب زمینی در استان هستند.

صالح احمدی گفت: سطح زیر کشت سیب زمینی در استان هفت هزار و ۵۰۰ هکتار است و سالانه هزار و ۹۰۰ بهره بردار در این دشت‌ها کار برداشت سیب زمینی را انجام می‌دهند.

کشاورزان سیب زمینی کار کُردستانی، کاهش قیمت سیب زمینی به دلیل افزایش قیمت نهاده‌ها را یکی از مشکلات خود می‌دانند و بر حمایت دولت در این زمینه تأکید دارند.

البته در کنار این مهم، نقش دلالان و نبود صنایع تبدیلی در کاهش قیمت سیب زمینی را هم نباید نادیده گرفت.

سیب زمینی اکنون در مزرعه هزار تومان به فروش می‌رسد، امّا در بازار مصرف این قیمت به دو هزار 700 تومان هم می‌رسد.

 

آغاز برداشت سیب زمین از سطح 3100 هکتار از اراضی کشاورزی آبی شهرستان قروه

 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قروه گفت: شهرستان قروه یکی از مستعد‌ترین شهرستان‌ها در خصوص کشت سیب زمینی و سایر محصولات کشاورزی است.

خسرو کریمی پناه افزود: امسال در سطح سه هزار و ۱۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی آبی این شهرستان، سیب زمینی کشت شده که پیش بینی می‌شود که حدود ۱۰۰ هزار تن سیب زمینی با کیفیت برداشت شود.

وی گفت: بیشترین ارقام کشت شده در مزارع شهرستان شامل (اسپریت) (بانبا) و (جیلی) است و به دلیل اینکه غده سیب زمینی در شهرستان در هوای خنک کشت می‌شود محصول با کیفیت تری به دست می‌آید و به همین خاطر است که سیب زمینی شهرستان قروه از برند‌های مطرح در کشور است.

 

انتهای پیام/

 

 

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر