کد خبر: 2668

ازدوم تا چهارم آبان ماه 97 دو نمایش از کردستان در نقاط مختلف شهر مرزی مهران اجرا می شود.

به گزارش کردستان خبر، دونمایش از دفتر مردمی بچه های مسجد حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان از دوم تا چهارم آبان ماه 97 در نقاط مختلف شهر مرزی مهران برای زائرین کربلا به نمایش در می آید .

 امین مرادی رئیس حوزه هنری انقلاب انقلاب اسلامی استان کردستان ضمن اعلام این خبر گفت: درراستای سیاست های محوری حوزه هنری و به منظور تبیین فرهنگ عاشورا که انقلاب اسلامی هم با تأسی از آن شکل گرفت با زبان هنر ،دونمایش تولید شده دفتر تئاتر مردمی بچه های مسجد واحد نمایش استان همزمان با عزیمت زائرین اربعین حسینی در مرز مهران اجرای عمومی  خواهند داشت .

وی افزود : نمایش خیابانی «مسافر» به طراحی وکارگردانی «یونس صحرارو» و  نمایش صحنه ای« فانوس» به نویسندگی« امیر زاوش» وکارگردانی محمد نقی حیدری هر دو ازشهرستان قروه در مرز مهران اجرا می شود.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان تصریح کرد: در این دو نمایش  هنرمندان با الهام از واقعه کربلا و مفاهیم بلند قیام عاشورا که امروز در سراسر جهان طنین انداز شده است تلاش می نمایند پیام آزادی خواهی و ظلم ستیزی حضرت اباعبدا... الحسین (ع) را با زبان هنر و در استقبال از زوار حسینی به تصویر درآورند .

وی افزود:  نمایش مسافر داستان مسافرانی است که قصد دارند در زمانهای مختلف به کربلای حسینی بروندومنتظر کاروانی هستند که با آنها راهی سفر کربلا شوند.در این نمایش بازیگرانی چون «ایوب طالب پور-بهزاد فرمانی ومحمد نقی حیدری » ایفای نقش می نمایند.

همچنین نمایش صحنه ای « فانوس» به نویسندگی« امیر زاوش» وکارگردانی محمد نقی حیدری از قروه در مرز مهران ودر موکب های زائرین اجرا می شود. در این نمایش مهدی صحرارو-محمد رضایی- امیر محمد کریمی-امیر حسین کوثری ومهیار صحرارو باز ی می کنند.

 

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر