کد خبر: 2677

از میان تمام خدماتی که موکب ها در مسیر راهپیمایی به زائرین ارائه می دهند جالب توجه ترین آنها موکب لباسشویی از ساکنان شهر بصره است.

به گزارش کردستان خبر، به جرات می توان گفت که از میان تمام خدماتی که موکب ها در مسیر راهپیمایی به زائرین ارائه می دهند جالب توجه ترین آنها موکب لباسشویی از ساکنان شهر بصره است.

گروهی از زائران از شهر بصره، یک شهر عراقی در محدوده شط العرب، بین کویت و ایران، خدمات شستشوی رایگان را برای زائران که برای زیارت مقبره امام حسین در اربعین آمده اند، راه اندازی کرده اند. ایده چنین موکبی بر اساس این حقیقت است که اکثر زائران مسیری طولانی از خانه های خود را به سمت کربلا پیاده روی می کنند و بنابراین برای حفظ بهداشت خود نیاز به لباس تمیز دارند و به همین دلیل موکبی از بصره تصمیم گرفته است لباس های زائران را شسته و نشان دهند که آنها واقعا خادمان امام حسین بوده و خود را در اختیار روح مقدس اربعین قرار داده تا بتوانند به راحتی راه خود را به سمت کربلا ادامه دهند.

خدمات لباسشویی از اولین روز پیاده روی تا آخرین روز برپا می باشد. درست در کنار موکب لباسشویی، موکب داران بصره غذای رایگان نیز برای زائران عبوری تهیه می کنند و در صورتی که آنها منتظر لباس های تمیز خود باشند، از غذای دلپذیر پذیرایی می شوند.

 

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر