کد خبر: 2703

طی هشت روز گذشته به ۱۶۲ هزار و ۲۲۸ زائر اربعین حسینی در موکب امام رضا (ع) در کربلا خدمت رسانی شدند.

به گزارش کردستان خبر، حجت الاسلام و المسلمین مصطفی نوروزی گفت: همزمان با اربعین حسینی، طی هشت روز گذشته به ۱۶۲ هزار و ۲۲۸ زائر اربعین حسینی در موکب امام رضا (ع) در کربلا خدمت رسانی شد.

 

مدیرکل اوقاف کردستان تصریح کرد: در موکب امام رضا(ع)، خدماتی همچون اطعام، اسکان، پخت و توزیع نان گرم، خدمات پزشکی و دارویی به زائران ارائه می شود.

 

وی افزود: در کنار این خدمات مراسم قرائت دعا، سخنرانی، عزاداری، پاسخگویی به مسائل شرعی به همراه برپایی حلقه های معرفت در محل موکب امام رضا (ع) ویژه زائران اجرا شد.

 

حجت الاسلام و المسلمین نوروزی در ادامه گفت: در این بازه زمانی پذیرایی از ۴۳هزار و ۴۴۰ نفر و اسکان ۲۴ هزار و ۴۰۰ نفر انجام شد و ۹۸۸ نفر نیز از خدمات دارو و درمانی این موکب بهره‌مند شدند.

 

وی افزود: با استقرار نانوایی صلواتی در موکب امام رضا (ع) در کربلا، ۹۳۴۰۰هزار نان صلواتی پخت گردید و بین زائران توزیع شد.

لازم به ذکر است موکب امام رضا(ع) در کربلای معلی با همکاری ادارات کل اوقاف و امور خیریه استان های کردستان، خراسان رضوی، اردبیل و چهار محال و بختیاری از تاریخ ۳۰ مهر لغایت ۸ آبان به زائران اربعین حسینی به ارائه خدمت پرداخت

 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط
ارسال نظر