کد خبر: 2717

هزاران نفر از دانش‌آموزان و دانشجویان در آستانه ۱۳ آبان، روز ملی مبارزه با استکبار جهانی با رهبر انقلاب دیدار کردند.

به گزارش کردستان خبر، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله خامنه ای، در آستانه سیزدهم آبان‌ماه روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، هزاران نفر از دانش‌آموزان و دانشجویان صبح امروز (شنبه) با حضور در حسینیه امام خمینی با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای دیدار کردند.

بخش‌هایی از بیانات رهبر انقلاب در این دیدار به شرح زیر است:

چهل سال است که چالش بین امریکا و ایران ادامه دارد و انواع تحرکات از سوی دشمن اتفاق افتاده است؛ از جنگ نظامی و اقتصادی تا جنگ رسانه‌ای را امریکا به راه انداخت. هدف امریکا در تمام این کارها این بود که سیطره‌ای را که در دوره‌ طاغوت داشت، دوباره به دست بیاورد که نتوانست.

یک حقیقت مهمی در این بین وجود دارد و آن این که در این چالش چهل ساله، طرف مغلوب امریکا و طرف پیروز جمهوری اسلامی است.

دلیل مغلوب بودن امریکا هم این است که حمله را او شروع کرده اما به مقاصد خود نرسیده است.

امروز وضع امریکا را در یک نگاه وسیع که می‌بینیم این است که قدرت امریکا رو به افول و رو به زوال است. امریکای امروز از امریکای چهل سال قبل به‌مراتب ضعیف‌تر است.

بسیاری از سیاسیون معتبر امریکا معتقدند که قدرت نرم امریکا فرسوده شده است. در زمان اوباما هم همینطور بود اما در زمان این آقا که واضح است؛ با هر تصمیمش در دنیا مخالفت می‌شود، نه‌فقط مردم حتی دولت‌ها هم مخالفت می‌کنند.

حتی لیبرال دموکراسی هم دارد بی‌آبرو می‌شود. این رئیس‌جمهور جدید امریکا هم آمده و چوب حراج به همه‌ اینها زده و تتمه‌ آبروی امریکا و لیبرال دموکراسی را برده است.

قدرت سخت امریکا یعنی قدرت اقتصاد و نظامیگری‌شان هم رو به افول است. نیروی نظامی امریکا به‌شدت سردرگم است و برای همین، برای پیشبرد اهداف نظامی‌شان از سازمان‌هایی مثل بلک‌واتر استفاده می‌کنند.

اقتصادشان هم همینجور است؛ ۱۵ تریلیون دلار بدهی و ۸۰۰ میلیارد دلار کسری بودجه دارد.

اخبار تکمیلی متعاقباً منتشر خواهد شد

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر