اول آذر برگزار می شود

کد خبر: 2735

جشن شکرگزاری گندم اول آذر ماه امسال همزمان با هفته ی وحدت در استان کردستان برگزار می شود.

به گزارش کردستان خبر، حسین فیروزی درجلسه ستادهماهنگی برگزاری جشن شکرگزاری گندم افزود: جشن گندم یک جشن ملی است که علاوه بر کشاورزان، مسوولان ارشد کشوری، استانداران استان‌های غرب کشور، استانداران استان‌های گندم خیز کشور، کشاورزان نمونه و سرمایه گذاران حوزه کشاورزی باشیم.

 

فیروزی برگزاری این جشن را فرصت مناسبی برای معرفی توانمندی‌های استان در حوزه کشاورزی عنوان و اضافه کرد: بیان مباحث و ظرفیت های این استان بویژه در بخش کشاورزی برای مسئولان ارشد کشوری از جمله اهداف برگزاری این جشن ملی است.

 

وی افزود: برنامه‌های جنبی مانند برپایی نمایشگاه و برنامه‌های تعاملی می‌تواند در معرفی ظرفیت‌های استان و جذب سرمایه گذاران موثر باشد.

 

فیروزی گفت:باید به گونه‌ای برنامه ریزی کنیم که میهمانان این جشن با ظرفیت‌های فرهنگی و گردشگری استان نیز آشنا شوند.

 

مدیرکل جهاد کشاورزی استان نیز با اشاره به اینکه کردستان امسال ۱۲ درصد از گندم کشور را تولید کرد گفت:یکی از هدفگذاری‌های تولید گندم در استان، فرآوری این محصول استراتژیک تا مرحله نهایی در داخل استان است تا ارزش افزوده حاصل از آن نصیب کردستان شود.

 

استان کردستان در سال جاری با تولید بیش از یک میلیون تن گندم از سطحی بیش از 550 هزار هکتار اراضی دیم و آبی رتبه دوم تولید گندم را در کشور کسب کرد.

 

 

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر