کد خبر: 2744

آیین های سوگواری رحلت جانسوز پیامبر مکرم اسلام(ص) و شهادت مظلومانه حضرت امام حسن مجتبی(ع) در استان کردستان برپاست.

به گزارش کردستان خبر، مردم متدین استان کردستان از شب گذشته با حضور در مساجد، تکایا و حسینیه‌ها در غم رحلت فخر کائنات خاتم پیامبران حضرت محمد مصطفی(ص) و شهادت سبط اکبر آن حضرت، غریب مدینه حضرت امام حسن مجتبی(ع) سوگواری کردند.

آیین های سوگواری و عزاداری رحلت جانسوز پیامبر مکرم اسلام(ص) و شهادت مظلومانه حضرت امام حسن مجتبی(ع) از شامگاه سه شنبه تاکنون در مساجد، تکایا و حسینیه های استان کردستان برپا است.

حسینیه شهر سنندج امروز و دیشب مملو از جمعیت عاشقان و شیفتگان خاندان نبوت بود و ارداتمندان به ائمه اطهار(ع) در سوگ رحلت آخرین فرستاده خدا به عزاداری و سوگواری پرداختند.

امروز مردم در نقاط شهری و روستایی استان کردستان با برگزاری آیین های سنتی همانند مجالس مولودی خوانی و حضور در مراسم سوگواری رحلت پیامبر برگوار اسلام (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) عشق و ارادت خود را به اهل بیت عصمت و طهارت(ع) نشان دادند.

روز سه شنبه در اغلب مساجد، تکایا و حسینیه های استان آیین های ویژه قرائت زیارت از بعید پیامبر اکرم (ص) قرائت شد و سخنرانان به بیان فضایل و مکارم پیامبر مکرم اسلام (ص) و اهل بیت عصمت و طهارت پرداختند.

 

در مسجد جامع سنندج مرکز استان کردستان آیین قرائت زیارت از بعید حضرت محمد مصطفی (ص) روز سه شنبه با حضور کثیری از عاشقان پیامبر اکرم (ص) و خاندان مطهر آن حضرت برگزار شد و ارادتمندان نبوی در سوگ رحلت پیامبر نور و رحمت اشک ماتم ریختند.

 

این ویژه برنامه به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان و با همکاری دستگاه های فرهنگی استان در راستای آشنا ساختن بیش از پیش مردم با شخصیت پیامبرعظیم الشأن اسلام (ص) برگزار شد.

مسئول دبیرخانه هیئت نظارت بر کانون های فرهنگی هنری مساجد کردستان در این مراسم معنوی اظهار کرد: ٣ هزار جلد کتابچه زیارتنامه پیامبر اعظم (ص) در آستانه ۲۸ صفر در بین مراکز فرهنگی، ادارات و سازمان ها، کانون های مساجد، موسسات قرآنی و مراکز فرهنگی استان توزیع شد.

کامل گلباغی، تأسی از سیره علمی و عملی پیامبر اکرم(ص) و خاندان عصمت و طهارت(ع) را موجب سعادت انسان در دنیا و آخرت دانست و تأکید کرد: جوانان و نوجوانان ما باید با ابعاد مختلف شخصیت پیامبراکرم(ص) این اسوه حسنه و نمونه انسان کامل آشنا شوند.

وی خاطرنشان کرد: لازم است جوانان و نوجوانان ما با ابعاد مختلف شخصیت پیامبراکرم(ص) این اسوه حسنه و نمونه انسان کامل، آشنا شوند و سیره و روش زندگی ایشان را در پیش بگیرند.

 

انتهای پیام/

 

 

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر