کد خبر: 2756

از امروز تا روز سه شنبه بارش های پراکنده ای را در سطح استان شاهد خواهیم بود.

به گزارش کردستان خبر، براساس پیش بینی های اداره کل هواشناسی استان کردستان ناپایداری جوی همچنان در این استان ادامه دارد و پیش بینی می شود بارندگی از امروز به صورت پراکنده در سطج استان کردستان انجام شود و این بارش ها تا روز سه شنبه ادامه دارد.

 

پیش بینی های اداره کل هواشناسی استان کردستان نشان می دهد که این موج بارشی کماکان در آسمان استان حضور خواهد داشت ولی بارش ها به صورت پراکنده خواهد بود و در کنار بارش باران در استان کردستان کاهش دمای هوا نیز طی روزهای آینده همچنان ادامه خواهد داشت و پیش بینی می شود که هوای استان تا حدودی سردتر شود.

 

همچنین موج جدیدی از اوایل روز چهارشنبه وارد استان شده و پیش بینی می شود تا روز جمعه بارندگی های بیشتر و مناسبی را در سطح استان شاهد باشیم.

 

طبق آخرین آمار و داده های مراکز هواشناسی سطح استان طی چند روز گذشته زرینه با یک درجه سانتیگراد بالای صفر سردترین نقطه استان بوده و سلین اورامان نیز با ۱۷ درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین نقطه کردستان بوده است.

 

همچنین براساس این اطلاعات هوای شهر سنندج مرکز استان کردستان طی ۲۴ ساعت گذشته در سردترین ساعات شش درجه سانتیگراد بالای صفر را نشان داده و در گرمترین ساعات نیز دمای هوا به ۱۶ درجه بالای صفر رسیده است.

 

خوشبختانه طی هفته گذشته با ورود سامانه بارشی به آسمان استان کردستان شاهد بارندگی های مناسبی بوده ایم و کامیاران با ۴۵ میلی متر بارندگی بیشترین بارندگی را در استان داشته است.

 

براساس گزارش های اداره کل هواشناسی استان کردستان در این مدت در سقز ۳۵ میلی متر، سنندج ۲۵ میلی متر، بیجار ۳۱ میلی متر، زیرنه ۳۸ میلی متر، مریوان ۳۸ میلی متر، قروه ۳۰ میلی متر، بانه ۳۴ میلی متر و هزار کانیان ۳۷ میلی متر بارندگی به ثبت رسیده است.

 

همچنین بر اساس آخرین داده های مراکز هواشناسی سطح استان و براساس نقشه های هواشناسی دمای هوای استان از روز سه شنبه نسبت به دمای هوای امروز چند درجه کاهش یافته و سردتر می شود.

 

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر