کد خبر: 2770

فاز اول طرح هادی در 516 روستای کردستان شامل ۷۵ درصد جمعیت مشمول طرح اجرا شد.

به گزارش کردستان خبر، مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کردستان اظهار داشت: هم اکنون در ۵۱۶ روستای استان حداقل فاز اول طرح هادی اجرا شده که ۷۵ درصد جمعیت مشمول طرح در روستا‌های استان را شامل می‌شود.

 

طرح هادی در هزار و ۳۴۸ روستای کردستان اجرا می‌شود

رضا قادری گفت: برای هزار و ۳۴۸ روستا اجرای طرح هادی مصوب شده است که طرح هادی در ۱۹۰ روستای دیگر این استان با اعتباری بیش از ۳۸۰ میلیارد ریال به زودی اجرا می‌شود.

وی افزود: طرح‌های هادی روستایی در پایان افق ۱۰ ساله به دنبال تحولات جمعیتی و تغییر شرایط مختلف اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و کالبدی روستا‌ها هستند.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کردستان ادامه داد: طرح‌های تهیه شده نیازمند بازنگری و به هنگام سازی هستند که بازنگری این طرح در ۱۰۱ روستای استان به پایان رسیده و در ۳۱ روستای دیگر با بیش از ۱۰ میلیارد ریال اعتبار در دست اجراست.

قادری هدف از اجرا و بازنگری طرح هادی روستایی را ایجاد زمینه توسعه و عمران روستا‌ها با توجه به شرایط فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی، تأمین عادلانه امکانات از طریق ایجاد تسهیلات اجتماعی، تولیدی و رفاهی، هدایت وضعیت فیزیکی روستا و ایجاد تسهیلات لازم جهت بهبود مسکن روستاییان و خدمات محیط زیستی و عمومی عنوان کرد.

 

گفتنی است؛ استان کردستان هزار و ۶۹۵ روستا دارد.

 

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر