رئیس پارک علم و فناوری استان کردستان؛

کد خبر: 2780

92 واحد فناور در استان وجود دارد که برای ۸۱۳ نفر اشتغالزایی ایجاد کرده است.

به گزارش کردستان خبر، خالد سعیدی در بازدید معاون علمی وفناوری  رئیس جمهور از پارک علم و فناوری استان کردستان گفت: سال ۹۲ پارک علم و فناوری استان شروع به کار کرده است و توانستیم در تیرماه سال گذشته هم ساختمان آن را افتتاح کنیم.

وی افزود: در حال حاضر ۹۲ واحد فناور در استان وجود دارد که برای ۸۱۳ نفر اشتغالزایی ایجاد کرده است؛ سال گذشته تعداد واحدهای فناور ما بیشتر بود اما در سال جاری تعدادی از واحدهای غیرفعال را منحل کردیم .

وی ادامه داد: میزان درآمد شرکت های فناور استان از سال ۹۲ تا سال ۹۶ بالغ بر ۱۱ میلیارد تومان بوده و ۲۴۰ هزار دلار هم صادرات داشته اند .

سعیدی اعلام کرد: هم اکنون ۱۷ شرکت دانش بنیان، ۲ مرکز رشد، سه کانون شکوفایی و خلاقیت، یک مرکز نوآوری و صندوق پژوهش و فناوری هم در استان فعال هستند .

وی ادامه داد: عملیات احداث سایت جامع پارک علم و فناوری استان کردستان در زمینی به مساحت ۱۵ هکتار آغاز شده است .

رئیس پارک علم و فناوری استان کردستان جذب کسب و کارهای جدید، توسعه کسب و کارهای مستقر و راه اندازی شرکت های جدید از جمله اقدامات در دستور کار ماست.

سعیدی نبود سرمایه گذار بخش خصوصی را از جمله موانع و مشکلات پارک علم و فناوری استان دانست و گفت: مهمترین پتانسیل ما نیروی انسانی هستند اما متاسفانه از لحاظ مالی ضعیف هستند و باید به آنها کمک شود.

 

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری  در جمع کارآفرینان و فناوران مستقر در پارک علم و فناوری کردستان گفت:  ظرفیت استان کردستان در حوزه کارآفرینی و اقتصاد دانش بنیان با ظهور نسل جدیدی از کارآفرینان که عمدتاً دارای سن زیر ۳۰ سال هستند شکوفا می شود.

 رئیس بنیاد ملی نخبگان،  با اشاره به محیط زیست کردستان به عنوان یکی از ضرورت های توسعه کسب و کارهای جدید، اظهار کرد:   یکی از پایه های اساسی اقتصاد دانش بنیان،  توجه به ضرورت های زیست محیطی است و جوانان کارآفرین نسل جدید می بایست ضمن پرهیز از تخریب محیط زیست،  به دنبال راهکارهای خلاقانه و ایجاد ارزش افزوده برای حل مشکلات استان باشند.

 

 انتهای پیام/

اخبار مرتبط
ارسال نظر