کد خبر: 2783

نخستین جشنواره راهنمایان حرفه‌ای گردشگری سراسر کشور به میزبانی سنندج برگزار خواهد شد.

به گزارش کردستان خبر، سیدمحسن علوی عصر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: نخستین جشنواره و دورهمی راهنمایان حرفه‌ای گردشگری سراسر کشور با هدف معرفی پتانسیل‌های گردشگری کردستان و بررسی راهکارهای توسعه و شناسایی ظرفیت‌ها در زمینه گردشگری از 23 تا 25 آبان‌ماه جاری با حضور 150 نفر از راهنمایان حرفه‌ای گردشگری به میزبانی سنندج برگزار خواهد شد.

 

وی گفت: هدف از برگزاری این جشنواره استفاده از پتانسیل‌های راهنمایان حرفه‌ای جهت ارتقای سطح توانمندی و دانش راهنمایان استان برای توسعه و رونق توریسم در کردستان است.

 

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان تصریح کرد: معرفی تخصصی استان کردستان به راهنمایان حرفه‌ای ایران جهت برگزاری تورهای مختلف نیز از دیگر اهداف برگزاری این نشست سه روزه است و همچنین کارگاه‌های آموزشی تورهای خروجی و ورودی از جمله اروپاگردی شامل هند، ایتالیا، سوئیس و فرانسه برای نخستین بار در کردستان با تکیه بر مهندسی فنون تورگردانی نیز برگزار می‌شود.

 

علوی افزود: افتتاح جامعه حرفه‌ای راهنمایان گردشگری استان کردستان، برگزاری پنل تخصصی با حضور اساتید حرفه‌ای راهنمایان گردشگری ایران، برگزاری شب فرهنگی کردستان، اجرای تور سنندج‌گردی و محوطه‌های باستانی و تاریخی سنندج از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی شده در این دورهمی خواهد بود.

 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط
ارسال نظر