گزارش مردمی/

کد خبر: 2805

تمامی مردم بر این عقیده دارند که نمی شود به آمریکا اعتماد کرد همانند برجام که چهره اش بر جهانیان روشن شد که عهدشکن و جنایت‌کار است.

به گزارش کردستان خبر، آمریکا بزرگترین ناقض حقوق بشر در جهان است؛ این خبر نباید برای بسیاری از رسانه ها و مردم جهان، شگفت انگیز و باور نکردنی به نظر برسد؛ اما قدرت پرده پوشی و پنهانکاری از نوع امریکایی آن تاکنون توانسته، اذهان بسیاری را نسبت به این واقعی ترین خبر در دنیای رسانه، بی باور و مردد سازد. 

امریکا اکنون به اذعان وکلا و حقوق دانان برجسته و شناخته شده امریکایی "بزرگترین ناقض حقوق بشر" در جهان است.

کارشناسان آمریکایی: مذاکره ترامپ با ایران نه تنها صادقانه نیست، بلکه هدفش فشار آوردن به تهران است و نه رسیدن به یک توافق.

رئیس جمهور : آمریکایی‌ها از یک طرف ملت ایران را تحت فشار قرار می‌دهند و از طرف دیگر هر روز برای ما از طرق مختلف پیغام می‌فرستند که بیایید با هم مذاکره کنیم.

دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا از همان روز اول نشان داد که پیش‌بینی‌ها و ارزیابی‌های کارشناسان آمریکایی و بین‌المللی درباره او کاملاً صحت داشته است: ترامپ فوق‌العاده دم‌دمی‌مزاج است و قطعاً تعادل روحی و روانی ندارد.

ترامپ  به فاصله تنها ۷ روز، یک بار در توئیترش ایران را به جنگ نظامی تهدید کرد و یک بار هم به تهران پیشنهاد مذاکره بدون قیدوشرط را داد البته بعضی کارشناسان هم این دو اقدام ظاهراً متناقض ترامپ را در راستای سیاست تکراری چماق و هویج آمریکا طی سال‌های اخیر دانسته‌اند.

 

مذاکره با آمریکا موجب شکسته شدن فضای خصمانه علیه جمهوری اسلامی، فروریختن نظام تحریم‌ها و تجربه‌اندوزی ملت ایران شد، اما آیا این تجربه باید تکرار شود؟

 

 

چهارمین نشست تخصصی حقوق بشر آمریکایی با حضور افراد و صاحب نظرانی و مهمانان خارجی و داخلی در سنندج برگزار شد ؛در همین راستا گفتگویی کوتاه و مردمی با حضار و مهمانان داشتیم که از نظر خواهد گذشت:

 

جلیلی، مدرس دانشگاه و عضو باشگاه پژوهشگران جوان در گفتگویی اظهار داشت: امروزه برای همه مردم جهان به ویژه مردم ایران اعمال خصمانه آمریکا به وضوح مشخص شده است و همه می‌دانند که سیاست‌های ضد انسانی آمریکا صلح و امنیت جهانی را تهدید می‌کند.

در موضوع صلح و امینت جهانی، آمریکا رتبه نخست در برهم زدن صلح جهان را دارد. چرا که آمریکا بیشترین نقش را در هدایت مستقیم و غیر مستقیم جنگ ها در جهان در دهه های اخیر داشته است و میلیون ها انسان را به کام مرگ فرستاده است.ـ در پرونده نقض حقوق بشر، باز هم آمریکا رتبه نخست در جهان از آن خود کرده است.

اگر از یک  فعال حقوق کودکان سوال کنید حتما او هم ضد آمریکایی است چرا که بزرگترین حامی رژیم کودک کش صهیونیستی آمریکاست.

اگر از یک مدافع واقعی علمدار خدمت بشریت سوال کنید او هم حتما ضدآمریکایی ست چرا که سلاح‌های پیشرفته و گوناگون آمریکا نماد و پیشرو استفاده ابزاری از علم در جهت نابودی بشر و محیط زیست است.

اگر از ایرانی واقعی سوال کنید حتما ضدآمریکایی ست چرا که بیشترین هجمه‌های اقتصادی (طرح  اصلاحات ارضی، تحریم، بلوکه کردن پول‌ها و.. ) محیط زیستی سیاسی و تبلیغاتی و فرهنگی (از هالیوود تا فاکس نیوز) به ایران از جانب آمریکا بوده است، حال با وجود چنین خصلت هایی چگونه می توان به آمریکا اعتماد داشت و با وجود اینکه قبل تر نیز که دم از توافق با ایران می زد همه چیز را حاشا کرد و توافق را نادید گرفت حال چگونه می توان به او دوباه اعتماد داشت.

 

یکی دیگر از شهروندان سنندجی اظهار داشت: درباره مذاکرات ایران با آمریکا در قضیه برجام آمریکا خیانت بزرگی  را مرتکب شد و زیر تمام توافقات زد و چهره منفور این کشور بر جهانیان روشن شد که چقدر این دولت عهدشکن است و نمی توان به او اعتماد کرد.

احمدی افزود: آمریکا  خود برزگترین ناقض حقوق بشر است و تمامی بدعهدی ها و بهانه گیری های آمریکا برای کم کردن توان اقتصادی و قدرت دفاعی ایران است و نباید فریب سخنان بیهوده آمریکا و ترامپ را که هربار حرفی می زند، خورد.

آمریکا بزرگترین ناقض حقوق بشر در دنیا است

ماموستا امین راستی گفت: حکومت جنایتکار آمریکا با جنایات گسترده خویش ضدبشری ترین حکومت جهان بوده و نماد اصلی نقض حقوق بشر جهانی محسوب می شود.

امام جمعه موقت سنندج در ادامه گفت: دشمنان به بهانه های واهی به هر نقطه ای از جهان حمله می کنند و دیوانه وار از رژیم جنایتکار سعودی حمایت تسلیحاتی می کنند و مردم بی دفاع و مظلوم کشوری مانند یمن را کشتار می کنند.

ماموستا فایق رستمی نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری هم گفت: آمریکا که سیاهپوستان کشور خود را از بین می‌برد و جنگ، غارت، بمباران و بکار بردن سلاح‌های شیمیایی در کشورهای مظلوم منطقه، حقوق بشر آنهاست، چگونه از او باید انتظار داشت که حافظ منافع دیگر کشورها و پایبند به تعهدات خود باشد و توافق و مذاکره با چنین کشوری که 38 سال در حال توطئه علیه انقلاب اسلامی است و بار قبل هم توافقات را برهم زده است امکان پذیر و عاقلانه نیست.

 

محسن بیگلری اظهار داشت: آمریکا دشمن اصلی کردها بوده و هست و تاریخ گواهی بر این مطلب است.

رئیس مجمع نمایندگان مردم استان کردستان در مجلس شورای اسلامی: بعضی ها معتقدند آمریکا کُردها را حمایت می کند که اگر در این مساله تامل شود مشخص خواهد شد که کاملا برعکس است.

بیگلری گفت: هر زمان که به سخنان و فرموده های رهبری عمل کردیم در نتیجه آن پیروزی نصیب کشور مان شده است، برجام نمونه ساده ای است که چون بطور کامل به فرموده رهبری عمل نشد به شکست انجامید، رهبر معظم انقلاب فرمودند نیت آمریکایی ها نسبت به ایران مشخص است، مذاکره هم کنید بجایی نمی رسید.

 

شەمال عبدل محمد گفت: هر کشوری که آمریکا را به کدخدایی قبول نکند تحت انواع فشار و توطئه ها قرار می گیرد.

رئیس دانشکده الهیات دانشگاه سلیمانیه اقلیم کردستان عراق تاکید کرد: آمریکا و همدستانش تنها در راستای منافع خود طی 100 سال اخیر با حقوق بشر بازی کرده اند و تعدادی از کشورهای اسلامی ثروتمند از لحاظ ذخایری چون نفت و گاز را بازیچه رسیدن به اهداف خود قرار دادند.


خانم کریمی یکی دیگر از شهروندان کردستانی اظهار داشت: در میان افراد طیف خاصی هستند که طرفدار سازش با آمریکا هستند، طرفداران سازش با آمریکا ابتدا می‌گفتند و می‌گویند : اینهمه "مرگ بر آمریکا " نگویید زشت است.اکنون هم بار دیگر شاید بدعهدی ها آمریکا را فراموش کرده اند و ادعای مذاکره دوباره با آمریکا را مطرح می کنند اما دوبار نباید یک سوراخ گزیده شد.

 

انتهای پیام/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر