کد خبر: 2807

مذاکرات ایران و آمریکا نه تنها 2 سر برد نبوده بلکه یک سر برد و یک سر نیز بی نتیجه از جلسه بوده است.

به گزارش کردستان خبر، سید احسن علوی نماینده مردم شهرستان های دیواندره، سنندج و کامیاران در مجلس شورای اسلامی در گفتگوی اختصاصی با کردستان خبر در رابطه با مذاکره و سازش با آمریکا اظهار داشت: موضوع اساسی و ریشه ای اختلاف آمریکا و ایران اختلاف فکری و فلسفی است و (CFT) و(FATF)برجام و سایر مسائل همه بهانه و مسائل حاشیه ای است.

وی افزود: تجربه نشان داده است که ایران از مذاکره با آمریکا همیشه نتیجه مثبت نگرفته و لطمه خورده است و سردمداران زورگو جلسه مذاکرات را به عنوان محفل سرکوب ایران قرار دادند و این مذاکرات نه تنها 2 سر برد نبوده بلکه یک سر برد و یک سر نیز بی نتیجه از جلسه بوده است.

 

وی گفت:تاروپود نشست ها، جلسات و مذاکرات عدیده ایران با آمریکا فرد مانند ترامپ می آید و آن را برهم می زند؛ تا زمانی که آمریکا از اصل و ریشه با ایران اسلامی مشکل دارد دوباره مذاکره نمودن بی نتیجه است درباره کره شمالی نیز دیدیم که هرچه ترامپ قول و قرار داشت متاسفانه شاهد بدعهدیش بودیم در مذاکره با ایران نیز چنین است.

 

علوی خاطرنشان کرد: کشور بی رحمی چون آمریکا و رییس جمهور این کشور چون به فکر منافع خود و سلطه گری است در تمام مذاکرات و توافقاتش با کشورهای دیگر به فکری نابودی آنها و فقط منفعت بردن برای خود است.

 

نماینده مردم شهرستان های دیواندره، سنندج و کامیاران در مجلس شورای اسلامی مذاکرات را به خودی خود نه تنها ضعف بلکه نقطه قوت خواند و افزود: اما زمانی که یه طرف قضیه آمریکا باشد فرق می کند این کشور میش در لباس گرگ است و مذاکره با انها به نتیجه نمی رسد و باید گفت ما را به رخت و چوب شبانی فریفته استاین گرگ سالهاست که با گله آشناست.

 

وی ، برهم زدن مذاکرات در زمان ترامپ را یک بدعهدی نام برد و گفت: ترامپ نه برای کشور خود و نه برای طرف دیگر مذاکره کننده حرمت قایل نیست زیرا او فردی اهل پول تجارت و به دنبال منافع خود است که در تحریم های نفتی 8 کشور آن را دیدیم، هدف دولت ترامپ صفر کردن درآمد اقتصاد ایران است،این کشور مجبور شده است معافیت هایی به واردکنندگان نفت ایران ارائه دهد. این معافیت ها در قبال کاهش مداوم واردات نفت ایران و برای جلوگیری از افزایش قیمت نفت اعطا شده است.

 

علوی خاطر نشان ساخت: در حالی که آمریکا و رییس جمهورش هیچ گونه رحم و مروتی در مذاکرات ندارند، سیاستمداران و دولتمردان ایرانی نیز از یک سوراخ دوبار گزیده نمی شوند و تکرار دوباره مذاکرات موجب آسیب رساندن به کشور است.

 

این نماینده مردم کردستان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: تجربه ایران اسلامی در طول تاریخ نشان میدهد هرجا که سرافرازی و مقاومت ما در برابر کشورها زورگو ادامه داشته باشد به پیروزی در برابر کشورهای سودجو می انجامد.

 

وی در پایان گفت: گرچه در برخی موارد شاهد هزینه ها؛ سختی ها و نتایج منفی تحریم ها در زمان کنونی برای کشورخواهیم بود اما ما با تجربه 8 سال جنگ تحمیلی  با مقاومت مردم، نظام و انقلاب همانند همیشه سرافراز بوده و با دور زدن تحریم ها در برابر زورگویی ها سرخم نکرده اقتدار خود را حفظ خواهیم نمود.

 

انتهای پیام/

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر