مدیر کل آموزش و پرورش استان کردستان؛

کد خبر: 2817

قربانی از وجود 280 فضای آموزشی فرسوده در سطح استان خبر داد وگفت: 400 میلیارد تومان برای تخریب و بازسازی این فضاها نیاز است.

به گزارش کردستان خبر، مدیر کل آموزش و پرورش استان کردستان درآیین کلنگ زنی مجتمع آموزشی فرهنگی صدر هاشمی نژاد سنندج که در سالن پیامبر اعظم (ص) استانداری کردستان برگزار شد ،ضمن تبریک هفته وحدت و میلاد پیامبر اکرم ( ص ) از همت بنیاد فرهنگی آموزشی خیریه صدر هاشمی نژاد تقدیر و تشکر کرد.

رشید قربانی با بیان اینکه این مجتمع آموزشی و فرهنگی که امروز در سنندج به همت خیر نیک اندیش ، سید محمد صدر هاشمی نژاد کلنگ زنی می شود  بعد از استان های کرمان و فارس ، سومین مجتمع بزرگ در سطح کشور است؛ ابراز امیدواری کرد : این مجموعه تا مهرماه 99 به بهره برسد و دانش آموزان این خطه از میهن اسلامی بتوانند از خدمات آموزشی و فرهنگی آن بهره مند شوند.

 

وی با اشاره به اینکه 30 درصد از فضاهای آموزشی کشور غیر استاندارد است ؛ اظهار داشت: کردستان نیز از لحاظ فضاهای آموزشی وضعیت مطلوبی ندارد.

قربانی از وجود 280 فضای آموزشی فرسوده در سطح استان خبر داد و با بیان اینکه 400 میلیارد تومان برای تخریب و بازسازی این فضاها نیاز است؛ گفت: علاوه بر این تعداد فضای آموزشی فرسوده، 110 پروژه نیمه کاره در استان وجود دارد که برای تکمیل و تحویل آن ها به 200 میلیارد تومان اعتبار نیاز است و باید بودجه جهشی دولتی،مردمی و خیرین در این خصوص اختصاص یابد.

 

وی با بیان اینکه بودجه احداث فضاهای آموزشی از محل اعتبارات دولتی و مشارکت های مردمی تامین می شود؛ گفت: در حوزه دولت در سال 96 به طور میانگین حدود 34 میلیارد تومان بودجه استانی و ملی برای مدرسه سازی اختصاص داده شد و امسال با پیگیری استاندار و رئیس سازمان برنامه و بودجه استان به صورت جهشی ، 35 میلیارد تومان خارج از بودجه های معمولی به کردستان برای تکمیل 8 فضای نیمه کاره و 10 میلیارد تومان نیز برای خرید تجهیزات مورد نیاز مدارس و هنرستانها اختصاص یافت.

 

مدیر کل آموزش و پرورش کردستان با اشاره به اینکه در حوزه مردمی هم چند پروژه عظیم در استان کردستان در حال انجام است؛ اظهار داشت: پروژه خیرساز مصلی نژاد از چند ماه گذشته آغاز به کار کرده و امروز هم با دستان مهندس صدر هاشمی نژاد با اعتبار 100 میلیارد تومان مجتمع آموزشی و فرهنگی سنندج کلنگ زنی خواهد شد.

 

وی افزود: با بهره برداری از این مجتمع آموزشی و فرهنگی 400 دانش آموز دختر و پسر به صورت مجزا در فضای استاندارد مشغول به تحصیل خواهند شد و قطعا به رفع مشکلات مدارس استان کردستان در بحث فضاهای آموزشی کمک خواهد کرد.

 

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر