کد خبر: 2840

مه شدید هم اکنون تمام گردنه های استان کردستان را در بر گرفته است.

به گزارش کردستان خبر، معاون راهداری اداره کل راهداری، حمل و نقل جاده‌ای کردستان گفت: محور سروآباد پاوه به علت بارش برف در گردنه تته مسدود شد.

رامبد نوذری با اشاره به تداوم بارش برف، کولاک شدید و مه گرفتگی در گردنه تته اظهار کرد: ارتفاع برف در این منطقه به بیش از 30 سانتی‌متر رسیده و با توجه به شرایط جغرافیایی این راه ارتباطی از صبح امروز مسدود اعلام شد.

وی گفت: هم اکنون راهداران همراه با عوامل پلیس راه مانع از ورود خودروها به این مسیر می‌شوند تا از خطرات احتمالی جلوگیری کنند.

معاون راهداری اداره کل راهداری، حمل و نقل جاده‌ای کردستان تاکید کرد: مدت زمان مسدود بودن این مسیر ارتباطی تا اطلاع ثانوی است که احتمالا فروردین سال آینده خواهد بود.

مه شدید در گردنه های کردستان

وی افزود: مه شدید هم اکنون تمام گردنه های استان کردستان در محورهای سنندج - همدان ، سنندج - دیواندره، سقز - بانه و سنندج - مریوان را در بر گرفته و باعث کاهش دید رانندگان شده است.

نوذری یادآور شد: تردد روان در تمام جاده های مواصلاتی این استان اکنون در جریان است اما به همراه داشتن زنجیر چرخ و دیگر ملزومات زمستانی از سوی رانندگان وسایل نقلیه ضروری است.

وی اضافه کرد: تردد در تمام راه های شهری و روستایی بدون مشکل در حال انجام است و حدود 350 راهدار در محورهای بین شهری و اصلی استان مستقر شده اند.

اداره کل هواشناسی کردستان نیز اعلام کرد طبق بررسی نقشه ها و مدل های هواشناسی، بخش های جنوبی و غربی استان تا روز دوشنبه شاهد تناوب وزش باد، کاهش دمای میانگین، بارش باران و در ارتفاعات، نواحی سردسیر و نیمه شمالی استان به صورت برف است.

 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط
ارسال نظر