کد خبر: 2841

به منظور جلوگیری از قاچاق سوخت و با توجه به تشدید قاچاق از مرزها،تحویل بنزین به خودروها و موتورسیکلت‌ها فقط با استفاده از کارت سوخت انجام شود.

به گزارش کردستان خبر، در اطلاعیه شرکت پخش فرآورده های نفتی آمده است: مالکان خودروها و موتورسیکلت هایی که کارت سوخت خود را گم کرده اند، لازم است از سوم تا 24 آذر ماه جاری نسبت به ثبت درخواست خود برای دریافت کارت سوخت جدید اقدام کنند.

همچنین اعلام شده که برای ثبت تقاضای دریافت کارت سوخت جدید، هیچ مبلغی از متقاضیان توسط شرکت ملی پخش دریافت نخواهد شد.

شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران تاکیده کرده است که این اقدام به معنای سهمیه بندی و افزایش نرخ سوخت نیست و هموطنان به شایعات بی اساس در این مورد توجه نکنند.

از زمان فراهم شدن امکان تحویل سوخت با کارت برای همه دارندگان خودروها و موتورسیکلت‌ها از تاریخی که متعاقبا اعلام خواهد شد، بنزین صرفا با ارائه کارت به خودروها و موتورسیکلت‌ها تحویل داده خواهد شد.

همچنین براساس این اطلاعیه هموطنانی که کارت سوخت خودرو یا موتورسیکلت آنها مفقود شده می توانند به یکی از روش های زیر و برابر جدول زمانبندی درخواست خود را ثبت کنند:

 

روش اول: ثبت نام مالکان خودرو یا موتورسیکلت فاقد کارت سوخت با مراجعه حضوری به دفاتر پلیس +10 از شنبه 3 آذر ماه با ارائه مدارک لازم طبق ضوابط جاری انجام پذیر است.

مالکان خودروهای عمومی دولتی اعم از سواری، وانت و موتورسیکلت و مالکان خودروهای قولنامه ای برای ثبت نام کارت سوخت المثنی، می توانند همانند گذشته صرفا با مراجعه به دفاتر پلیس +10 نسبت به ثبت تقاضای خود اقدام کنند.

خودروهای نو شماره دارای کارت سوخت بوده و کافی است مالکان آنها برای دریافت کارت سوخت خود به دفاتر پست مراجعه کنند.

روش دوم: مراجعه به سامانه خدمات دولت همراه به نشانی (www.mob.gov.ir ) و ورود به گزینه درخواست کارت سوخت المثنی و ثبت اطلاعات، این سامانه از 5 آذر ماه در دسترس عموم قرار می گیرد و ثبت اطلاعات در سامانه رایگان است.

روش سوم: دریافت و نصب یکی از چهار اپلیکیشن رایگان سامانه خدمات همراه دولت (mob.gov.ir)، ایران اپس (iranapps.ir)، کافه بازار (cafebazaar.ir) و اپ استور (appstore.ir).

 

انتهای پیام /

اخبار مرتبط
ارسال نظر