کد خبر: 2844

نمایندگان، وزارت آموزش و پرورش را مکلف کردند تا وسیله ایاب و ذهاب رایگان را تا نزدیک‌ترین محل آموزشی تامین کند.

به گزارش کردستان خبر، نمایندگان در نشست علنی امروز در جریان بررسی گزارش کمیسیون برنامه و بودجه در خصوص طرح یک فوریتی تنظیم برخی از مقررات مالی، اداری و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با ماده 6 این طرح با 159 رأی موافق، 13 رأی مخالف و 6 رأی ممتنع از مجموع 226 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

در ماده 6 این طرح آمده است که در روستاها و مناطقی که امکان ارائه خدمات آموزشی وجود ندارد وزارت آموزش و پرورش مکلف است وسیله ایاب و ذهاب را تا نزدیک ترین محل آموزشی مربوطه به صورت رایگان تامین کند.

همچنین نمایندگان با ارجاع ماده 7 طرح مذکور به کمیسیون بودجه جهت بررسی بیشتر با 144 رأی موافق، 21 رأی مخالف و 7 رأی ممتنع از مجموع 231 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

در این ماده آمده بود وزارت آموزش و پرورش مکلف است نسبت به تغییر رسته افراد دارای مدرک کارشناسی و بالاتر از خدماتی به آموزشی اقدام کند.

 

مخالفت نمایندگان با بررسی طرح جامع مدیریت شهری براساس اصل ۸۵ قانون اساسی

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با بررسی طرح جامع مدیریت شهری براساس اصل ۸۵ قانون اساسی مخالفت کردند.

نمایندگان در نشست علنی امروز با بررسی طرح جامع مدیریت شهری و روستایی مجلس براساس اصل 85 با 90 رأی موافق، 94 رأی مخالف و 7 رأی ممتنع از مجموع 219 نماینده حاضر در جلسه علنی مخالفت کردند.

 

تصویب یک فوریت لایحه موافقتنامه بین ایران و اقیانوسیه

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز با یک فوریت لایحه موافقتنامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و کمیسیون اقتصادی و اجتماعی آسیا و اقیانوسیه موافقت کردند.

نمایندگان در ابتدا با 134 رأی موافق، 58 رأی مخالف و 6 رأی ممتنع از 222 نماینده حاضر با دو فوریت لایحه موافقتنامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و کمیسیون اقتصادی و اجتماعی آسیا و اقیانوسیه به نمایندگی سازمان ملل متحد به منظور تأسیس مرکز آسیا و اقیانوسیه برای توسعه مدیریت اطلاعات بلایا مخالفت کردند.

در ادامه نمایندگان با 149 رأی موافق، 32 رأی مخالف و 4 رأی ممتنع از 219 نماینده حاضر با یک فوریت این لایحه موافقت کردند.

 

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر