کد خبر: 2847

مه شدید باعث کاهش دید افقی در شهرستان‌های بانه و مریوان به حداکثر ۱۰۰ متر رسید.

به گزارش کردستان خبر، بهرام چاره خواه، اظهار داشت: کاهش دید افقی بخاطر مه گرفتگی در سنندج نیز اکنون به هشت هزار متر رسیده است.

وی افزود: پیش بینی می‌شود وجود مه در این شهرستان‌ها تا اواخر امروز ادامه دار باشد و علاوه بر آن در گردنه‌های استان نیز شاهد مه رقیق باشیم.

رئیس اداره پیش بینی هواشناسی کُردستان، اضافه کرد: در روز گذشته دمای استان روند کاهشی به خود گرفت و با توجه به روند پایداری هوا انتظار می‌رود تا صبح پنجشنبه این روند ادامه داشته باشد.

چاره خواه یادآور شد: در ۲۴ ساعت گذشته سردترین دمای هوای استان با منفی پنج درجه در زرینه و پس از آن بابارشانی و بهارستان با منفی سه درجه و بیشترین دما نیز در با ۱۲ درجه سانتیگراد بالای صفر در کامیاران و سنندج به ثبت رسیده است.

وی در خصوص پیش بینی وضعیت هوا هم گفت: پایداری هوا در استان صبح پنجشنبه به پایان می‌رسد و در روز‌های پنجشنبه تا شنبه شاهد بارش‌های متناوب هستیم که بیشترین سطح فعالیت آن روز‌های جمعه و شنبه خواهد بود.

بارندگی‌های این استان در آمار منتهی به ۲ ماه اول سال زراعی جاری (مهر و آبان) به ۱۲۶ میلی متر رسیده که نسبت به مدت مشابه میانگین سال گذشته خود حدود ۹۸ درصد و به نسبت میانگین بلند مدت ۲۶ درصد افزایش دارد.

 

انتهای پیام/

 

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر