کد خبر: 2880

سالانه بالغ بر ۱۹۲ تن عسل با کیفیت و مرغوب در سنندج تولید می‌شود.

به گزارش کردستان خبر، دادور سهرابی اظهارداشت: با توجه به اهمیت و جایگاه اشتغال و افزایش تولید در عرصه‌ های مختلف کشاورزی و نقش بسزای صنعت زنبورداری، آب و هوای معتدل کوهستانی شهرستان سنندج عرصه را برای رشد و پرورش زنبور عسل فراهم کرده و جوانان فعال این شهرستان به ارتقای این امر روی آورده ‌اند.

 

وی با بیان اینکه سرشماری زنبور عسل به متوسط کارشناسان اداره امور دام مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان سنندج و مراکز تابعه شامل شویشه، حسین‌ آباد و بخش شیروان پیگیری می ‌شود، افزود: طی این سرشماری آبان ‌ماه سال‌ جاری مشخص شد که شهرستان سنندج دارای ۳۸ هزار و ۸۳۳ کلنی است که ۳۸ هزار و ۲۲ کلنی مدرن و ۸۱۱ کلنی بومی است.

 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سنندج با اشاره به تولید بالغ بر ۱۹۲ تن عسل با کیفیت و مرغوب در سنندج، بیان کرد: عسل شهرستان سنندج به درجه ‌ای از کیفیت تولید رسیده که حتی در صدد ایجاد یک برند معتبر در این خصوص هستیم که آن را علاوه بر بازارهای داخلی بلکه در بازارهای بین ‌المللی در معرض نمایش بگذاریم.

 

سهرابی ادامه داد: در شهرستان سنندج علاوه بر تولید عسل که ملاک ایجاد اشتغال در عرصه زنبورداری است، تولید بره موم، ژل رویال، گرده گل و زهر زنبور برای درمان انواع بیماری ‌ها از محصولات عمده دیگری است که زنبورداری طی فرایند برداشت این محصول به دیگر مشتقات آن هم می‌ پردازند.

 

وی در پایان یادآور شد: همچنین سالانه بالغ بر ۳۰ کیلوگرم ژل رویال در شهرستان سنندج تولید می شود.

 

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر