کد خبر: 2882

با آغاز بارش‌ها از روز جمعه در مناطق غربی استان، اورامان تخت دومین شهر پربارش کشور در شبانه روز گذشته بوده است.

به گزارش کردستان خبر، رئیس گروه پیش بینی پیش آگاهی‌های جوی اداره کل هواشناسی کردستان گفت: امواج بارشی از روز جمعه وارد منطقه شده و در شبانه روز گذشته تمامی مناطق استان شاهد بارش باران است و بیشترین میزان آن در استان شامل ۵۵ میلی متر در شهر اورامان تخت از توابع سروآباد ثبت شده است.

 

بهرام چاره خواه افزود: این شهر پس از آستار در استان گیلان با ۶۶ میلی متر در رتبه دوم قرار گرفته است و پس از اورامان نیز رامسر در استان مازندران با ۴۸ میلی متر در رتبه سوم است.

 

وی اضافه کرد: در ۲۴ ساعت گذشته همه گزارشات ارسالی از ایستگاه‌ها هواشناسی بارش باران بوده که پس از اورامان تخت ، بیشترین بارندگی‌ها شامل ۲۵ میلی متر در مریوان ، ۲۰ میلی متر حاجی ممدان سقز  ، ۱۸ میلی متر در بانه و ۱۳ میلی متر سلین اورامان است.

 

رئیس گروه پیش بینی پیش آگاهی‌های جوی اداره کل هواشناسی کردستان با بیان اینکه وجود مه از دیگر پدیده‌های قابل ملاحظه در بیشتر نقاط استان است افزود : این پدیده در شهر زرینه دیواندره دید افقی را به کمتر از ۵۰ متر رسانده است.

 

چاره خواه اضافه کرد: همچنین این پدیده در شهرستان بیجار نیز موجب کاهش دید به حداکثر ۴۰۰ متر شده و در شهرستان مریوان که هم اکنون همراه با بارش باران است  دید را به کمتر از چهار هزار متر رسانده است.

 

 همچنین با توجه به بررسی و تحلیل آخرین نقشه‌ها و مدل‌های پیشیابی هواشناسی ، آسمان کردستان در شبانه روز آینده شاهد بارندگی‌های متناوب است و پس از آن (از ظهر یکشنبه تا اواخر روز سه شنبه) این استان هوای پایداری دارد.

 

چاره خواه افزود: همچنین احتمال می‌رود از روز چهاشنبه مجددا یک سامانه هوای بارشی وارد آسمان استان شود که بارش‌های خوبی از این پدیده پیش بینی می‌شود.

 

بارندگی‌های این استان در آمار منتهی به ۲ ماه اول سال زراعی جاری (مهر و آبان) به ۱۲۶ میلی متر رسیده که نسبت به مدت مشابه میانگین سال گذشته خود حدود ۹۸ درصد و به نسبت میانگین بلند مدت ۲۶ درصد افزایش دارد.

 

انتهای پیام/

 

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر