کد خبر: 2888

رییس مجمع نمایندگان استان کردستان متاسفانه با وجود وعده‌های زیاد، بازارچه های مرزی استان بسته است.

به گزارش کردستان خبر، محسن بیگلری در گفت‌وگو با ایسنا، ضمن گلایه از بسته‌شدن مرزهای استان اظهار کرد: متاسفانه با وجود وعده‌های زیاد در حال حاضر مرز سیرانبند بانه، مله خورد سروآباد، مرز کولبری مریوان و به ویژه مرز سیف سقز که بارها و بارها برای بازگشایی و ساماندهی آن از سوی وزارت کشور و استانداری کردستان وعده داده شد بسته است.

 

وی افزود: معیشت مردم مرزنشین کردستان به طور کامل به باز بودن مرزها بستگی دارد که باتوجه به شرایط پیش آمده، مردم این مناطق با مشکلات زیادی روبرو هستند و ارتزاق آن‌ها با مشکل مواجه است.

 

 رییس مجمع نمایندگان استان کردستان، در ارتباط با اجرای طرح پیله‌وری در مرزهای استان عنوان کرد: این طرح هیچ تغییری دروضعیت کولبران ایجاد نکرد و مردم مناطق مرز نشین هم از این موضوع گلایه‌ دارند.

 

 نماینده مردم سقز و بانه در مجلس ادامه داد: بازارچه‌های مرزی بهترین مجرای دور زدن تحریم‌ها هستند و بسیاری از کالاهایی را که به خاطر تحریم نمی‌توانیم وارد کنیم به راحتی می‌توان از طریق این بازارچه‌ها و کولبری وارد کرد که متاسفانه هیچ اقدام موثری از سوی وزارت کشور در این راستا ندیدیم.

 

وی  با تاکید بر این‌که برای بسته بودن مرزها گلایه‌مندیم خاطرنشان کرد: دولتی‌ها و استانداری کردستان در راستای اجرای طرح پیله‌وری باید پاسخگو و پیگیر باشند.

 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط
ارسال نظر