کد خبر: 2906

حجم آب ورودی به سد‌های استان در سال زراعی جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱۶.۹ میلیون مترمکعب افزایش یافته است.

به گزارش کردستان خبر، مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای کردستان از افزایش ۱۶ میلیون مترمکعب حجم آب ورودی به سد‌های استان در سال زراعی جاری خبرداد.

 

کامران خرم با اشاره به اینکه حجم آب ورودی به مخازن سد‌های کردستان در مدت مشابه سال گذشته ۲۱۷ میلیون متر معکب بود، گفت: با توجه به بارندگی‌های اخیر، حجم آب ورودی به سد‌های استان در سال زراعی جاری در مقایسه با مدت مشابه سال  گذشته ۱۶.۹ میلیون مترمکعب افزایش یافته است.

 

وی با اشاره به اینکه از ابتدای سال آبی جاری بیشترین آب ورودی مربوط به سد گاران با ۷.۹ میلیون مترمکعب بر ثانیه بوده است، افزود: سد زریبار با ۶.۶ میلیون مترمکعب در رتبه دوم دریافت بیشترین ورودی آب در این مدت بوده است.

 

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای کردستان یادآور شد: سد‌های قشلاق با ۳.۹، زیویه با ۰.۵، سنگ سیاه با ۰.۴، سورال ۰.۲ و سد بانه با ۰.۱ میلیون مترمکعب  به ترتیب در رده‌های بعدی بیشترین ورودی آب ناشی از بارندگی‌های اخیر بودند.

 

خرم با بیان اینکه در حال حاضر یک میلیارد و ۲۵۴ میلیون مترمکعب آب ذخیره شده در سد‌های کردستان وجود دارد، اضافه کرد: سال گذشته در همین مدت یک میلیارد و ۱۶۲ میلیون مترمکعب آب پشت سد‌های استان ذخیره بود.

 

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر