کد خبر: 2909

از روز چهارشنبه سامانه بارشی جدید به تدریج از سمت غرب وارد کشور می‌شود.

به گزارش کردستان خبر، بنا به  گفته کارشناس هواشناسی کشور از امروز تا روز چهارشنبه در بیشتر مناطق کشورمان جوی آرام و نسبتا پایداری را پیش بینی می کنیم.

معصومه احمدی گفت: در مناطق صنعتی و کلان شهرها افزایش غلظت آلاینده های جوی و غبار محلی را در این مناطق خواهیم داشت.

­کارشناس سازمان هواشناسی افزود: از روز چهارشنبه به تدریج سامانه ای از سمت غرب و بخش های نیمه غربی کشورمان وارد می شود که بارش ها را در این مناطق خواهیم داشت.

 

رئیس اداره پیش بینی هواشناسی کردستان نیز گفت: از صبح چهارشنبه سیستمی بارشی وارد استان می شود که تا روز شنبه به صورت متناوب فعال خواهد بود.

بهرام چاره خواه اظهار داشت: در جنوب غربی استان شامل شهرستان های بانه، مریوان و شهر هورامان پوشش بارندگی بیشتر خواهد بود و با توجه به کاهش دما احتمال اینکه در نیمه شمالی استان این بارش ها به شکل برف باشد وجود دارد.

 

چاره خواه گفت: سیستم بارشی در روز شنبه تنها در بانه و بخشی از مریوان فعال است و در این مدت دمای طول روز به دلیل نبود تابش آفتاب کاهش می یابد و به طور متوسط دمای شبانه روز هم کاهش پیدا می کند.

وی اضافه کرد: میزان دمای هوا طی دیشب و امروز چهار تا پنج درجه کاهش یافته است و به این ترتیب در هفته آینده نیز شاهد کاهش دمای هوا خواهیم بود.

رئیس اداره پیش بینی هواشناسی کردستان اظهار داشت: طی دیشب و صبح امروز سراب شهرک دهگلان با منفی پنج درجه سردترین نقطه استان بوده است.

 

انتهای پیام /

اخبار مرتبط
ارسال نظر