کد خبر: 2915

با هدف انجام پلاک کوبی درختان عملیات برداشت آمار و اطلاعات درختان سطح شهر آغاز شده است.

به گزارش کردستان خبر، شرمین شریفی اظهار داشت: در راستای اجرای ماده دو لایحه قانونی حفظ و گسترش فضای سبز در سطح شهرها، شهرداری مکلف است در محدوده قانونی و حریم شهر در مدت یک سال برای درختان شناسنامه تهیه کند.

وی افزود: شناسنامه درختان شامل تعداد، نوع، سن و محیط بن درختان محل های مشمول این قانون تنظیم شده و شهرداری ها هر پنج سال یک بار موظف هستند، ممیزی اطلاعات درختان را انجام دهند.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج اضافه کرد: به استناد این ماده قانونی درختان شهر شامل درختان معابر، میادین، بزرگراه ها و پارک ها پس از تنظیم و ثبت مشخصات توسط این سازمان باید پلاک کوبی شوند.

وی با اشاره به آغاز برداشت اطلاعات درختان معابر اصلی شهر گفت: در فاز اول اجرای طرح آمار و اطلاعات درختان معابر اصلی و در فاز دوم آمار و اطلاعات درختان موجود در پارک ها و میادین برداشت می شود.

شریفی با بیان اینکه پس از برداشت آمار و اطلاعات درختان نسبت انجام پلاک کوبی آنها اقدام می شود، افزود: پلاک کوبی درختان در حفظ و حراست و جلو گیری از تعرض و قطع شدن آن نقش بسزایی دارد.

پلاک کوبی قبلی درختان شهر سنندج سال 91 انجام شده و به دلیل اضافه شدن درختان جدید، واکاوی برخی از آنها و از بین رفتن برخی از پلاک های درختان، مجددا برداشت اطلاعات انجام می شود.

 

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر