کد خبر: 2926

از اول مهرماه تاکنون داده‌های ۹۰ درصد از نوآموزان پیش دبستانی استان در سامانه سناد ثبت شد.

به گزارش کردستان خبر، صدیقه عبداللهی گفت: دوره پیش دبستانی بدلیل غیررسمی بودن کلاس‌ها به گونه‌ای است که برخی از خانواده‌ها ثبت نام فرزندان خود را به ماه‌های آبان و آذر موکول می‌کنند.

 

وی افزود: برهمین اساس زمینه ثبت نام نوآموزان پیش دبستانی از اول مهرماه در سامانه سناد فراهم شده است و مدیران مراکز با مراجعه به وب سایت www.snd.medu.ir نسبت به ثبت نام نوآموزان اقدام می‌کنند.

 

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش کردستان گفت: از اول مهر تاکنون بیش از ۹۰ درصد نوآموزان پیش دبستانی در این سامانه ثبت نام کرده اند و در این مدت زمان منطقه سریش آباد و شهرستان سروآباد بشترین آمار ثبت نامی را داشته اند.

 

وی اظهار داشت: همچنین براساس بررسی‌های انجام شده منطقه موچش، شهرستان دهگلان، دیواندره و ناحیه یک سنندج نیز در رده‌های بعدی تعداد آمار ثبت نامی نوآموزان پیش دبستانی در سامانه سناد قرار دارند.

 

عبداللهی با بیان اینکه این سامانه تا ۲۰ آذرماه برای ثبت اطلاعات نوآموزان پیش دبستانی باز است گفت: انتظار می‌رود سایر شهرستان‌ها نیز اقدامات لازم را در راستای تسریع در ورود داده‌های نوآموزان در سامانه سناد انجام دهند.

 

در سال تحصیلی جاری (۹۸ - ۹۷) ۲۹۰ هزار دانش آموز مقاطع مختلف تحصیلی در سه هزار و ۸۰۰ مدرسه شهری و روستایی استان کردستان تحصیل می‌کنند.

 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط
ارسال نظر