کد خبر: 2935

رئیس پلیس راه کردستان؛ : کسانی که قصد سفر دارند ملزومات سفر زمستانی همراه داشته باشند.

به گزارش کردستان خبر، رئیس پلیس راه کردستان گفت: هم اکنون در بیشتر جاده های استان بارش باران وجود دارد و تردد وسایل نقلیه در آن ها نیازمند رعایت جوانب احتیاط از سوی رانندگان است.

سرهنگ عیسی گوهری افزود: هم اکنون در بیشتر جاده های استان شاهد بارش باران هستیم و رانندگان هنگام تردد در این جاده ها باید تمامی جوانب را رعایت کنند.

وی گفت: همچنین گردنه های استان نیز شاهد وجود مه به صورت مقطعی بوده و این مساله باعث کاهش دید رانندگان شده است.

وی با بیان اینکه مردم از سفر های غیرضروری پرهیز کنند، گفت: کسانی هم که قصد سفر دارند حتما زنجیر چرخ و دیگر ملزومات سفر زمستانی همراه داشته و از سالم بودن تیغه برف پاک کن و سیستم گرمایشی خودرو اطمینان حاصل کنند.

رئیس پلیس راه کردستان افزود: همکاران ما در پلیس راه از تردد خودرو هایی که تجهیزات سفر زمستانی از جمله زنجیر چرخ همراه نداشته باشند، در جاده های کوهستانی و گردنه های برفگیر جلوگیری می کنند.

 

علی پناهی کارشناس اداره کل هواشناسی کردستان هم گفت: بارش ها برای امروز و فردا پنجشنبه در نواحی جنوبی و غربی استان از شدت بیشتری برخوردار بوده و امکان آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن رودخانه ها وجود دارد.

با توجه به سردی هوا به ویژه در مناطق شمالی، ارتفاعات و گردنه های استان بارش بتدریج به شکل برف و باران و به طور عمده برف خواهد بود. از فردا جمعه دمای هوای شبانه و اول صبح کاهش خواهد داشت و پتانسیل بارش برف در کلیه مناطق استان افزایش پیدا میکند.

در مدت فعالیت سامانه کاهش دید و مه آلودگی همراه با بارش، باعث کندی تردد درمسیر های مواصلاتی و گردنه های استان می شود.

 

گفتنی است؛  ۴۷۵ نفر پرسنل راهداری، ۳۲۳ دستگاه ماشین‌آلات و ۴۰ اکیپ فعال راهداری و ۴۸ گشت راهداری در جاده‌های استان آماده ارائه خدمات به مردم هستند.

 

 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط
ارسال نظر