به دلیل بارش شدید برف

کد خبر: 2939

کولاک شدید، مه غلیظ، شدت بارش برف موجب کندی عملیات برف روبی در گردنه ژالانه شده است.

به گزارش کردستان خبر، بارش شدید برف از دیروز در گردنه ژالانه آغاز شده و همچنان نیز ادامه دارد، موجب مسدود شدن راه ارتباطی سروآباد و مریوان به پاوه و منطقه هورامان شده است.

کولاک شدید، مه غلیظ، شدت بارش برف و ارتفاع زیاد آن باعث کندی عملیات برف روبی شده لذا امکان تردد از این مسیر فعلا وجود ندارد.

بخشدار هورامان گفت: مسیر از ابتدای روستای درکی در بخش مرکزی تا روستای کماله در بخش هورامان مسدود شده ولی راهداران تلاش می کنند هر چه زودتر این مسیر را بازگشایی کنند.

به گفته منابع محلی ارتفاع برف در شهر هورامان و روستا‌های اطراف آن به بیش از ۱۰ سانتی متر می‌رسد که این میزان در گردنه ژالانه ۴۰ سانتیمتر گزارش شده است و تردد در این مسیر بدون زنجیر چرخ امکان پذیر نیست .

پلیس می‌گوید رانندگان برای تردد از محور‌های ارتباطی برف گیر و کوهستانی باید حتما زنجیر چرخ و وسایل ایمنی همراه داشته و از سالم بودن سیستم گرمایشی خودروی خود اطمینان حاصل کنند.

بنا به گفته مسئول روابط عمومی اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سروآباد؛ گردنه تته نیز در مسیر ارتباطی سروآباد به پاوه که چندی پیش بخاطر بارش شدید برف مسدود شده بود همچنان بسته است.

 

انتهای پیام/

 

 

 

 

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر