کد خبر: 2961

مدیر عامل شرکت فرآورده‌های نفتی استان کردستان:طرح شناسایی خودرو های حامل سوخت قاچاق در کردستان انجام می‌شود.

به گزارش کردستان خبر،  مدیر عامل شرکت فرآورده‌های نفتی استان کردستان امروز در دهمین جلسه کارگروه هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان  گفت: طرح شناسایی خودرو های حامل سوخت قاچاق برای شناسایی رانندگانی که سوخت قاچاق می‌کنند انجام می‌شود.

 

فریدون یاسمی افزود: استان کردستان بعد از سیستان و بلوچستان دومین استان کشور است که این طرح را اجرا می‌کند، در مرحله اول، این طرح به صورت آزمایشی در سه شهرستان بانه، مریوان و سروآباد از روز چهارشنبه اجرا می‌شود.

 

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کردستان هم از کشف یک میلیون و ۱۵۰ هزار لیترسوخت قاچاق در ۸ ماه گذشته خبر داد و گفت: این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۳۵۰ درصد افزایش داشته است.

 

خداویسی افزود: جایگاه‌های عرضه سوخت موظف شده اند مشخصات ماشین‌هایی را که اقدام به سوختگیری می‌کنند یادداشت کنند، دراین طرح خودرو‌هایی که اقدام به سوخت گیری نامتعارف کنند جریمه خواهند شد.

 

وی در بخشی دیگر از سخنان خود گفت:آمار کشفیات کالا‌های قاچاق در هشت ماهه امسال در استان بیش از ۵۹ میلیون نخ سیگار قاچاق بوده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۲ درصدی داشته است.

 

وی افزود: در این مدت یک میلیون و ۱۳ هزار قلم لوازم آرایشی و بهداشتی کشف شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۷۹ درصد کاهش داشته است.

وی ادامه داد: در مدت مذکور، بیش از سه میلیون قلم داروی قاچاق در استان کشف شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۸ درصد افزایش داشته است.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز کردستان با اشاره به  کشف پنج هزار و ۸۷۷ دستگاه موبایل قاچاق در استان گفت: این میزان کشفیات ۸۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته  کاهش داشته است.

خداویسی اضافه کرد: تجهیزات دریافت ماهواره و البسه به ترتیب ۳۴ درصد و ۳۸ درصد کاهش و لوازم خانگی و احشام نیز به ترتیب ۱۵۶ درصد و ۳۹ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته‌اند.

 

وی تعداد پرونده‌های تشکیل شده مرتبط با قاچاق را در هشت ماهه امسال سه هزار و ۳۷۴ پرونده عنوان کرد و افزود: این میزان با ۱۳ درصد کاهش روبرو بوده است.

 

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز کردستان با اشاره به دستگیری یک هزار و ۶۵۶ نفر در رابطه با بحث قاچاق در استان، خاطرنشان کرد: در هشت ماهه امسال ۴۹ فقره باند قاچاق در استان متلاشی شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش ۱۹ درصدی داشته است.

 

انتهای پیام/

 

 

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر