رئیس بنیاد نخبگان استان کردستان؛

کد خبر: 2978

میتوان عسل، گیاهان دارویی و توت فرنگی در کردستان برند سازی و به سمت اشتغال زایی هدایت کرد.

به گزارش کردستان خبر، رحمت صادقی  در افتتاحیه استارت آپ ویکند کشت و کال که در کتابخانه مرکزی دانشکاه کردستان برگزار شد، اظهار داشت: خیلی خوشحالیم که یک کار مشترک بین چند ارگان شروع شده و نهادهای مختلف نیاز است تا با یکدیگر هم افزایی داشته باشند.

 

به گفته صادقی، بیشک موضوع کشت و کال موضوع جالبی است و باید به سمت کارهای مفید تر قدم برداشته و از موازی کاری دوری کنیم.

 

رئیس بنیاد نخبگان استان کردستان، افزود: در سطح استان استارت آپ ها و جشنواره ها اکثرا به سمت آی تی رفته و به بخش کشاورزی کمتر پرداخته شده است.

 

وی گفت: برند سازی در استان کردستان بسیار راحت است و میتوان  عسل، گیاهان دارویی و توت فرنگی و ... که پتانسیل فراوانی دارد را به سمت اشتغال زایی هدایت کرد.

 

وی با اشاره به اینکه اکنون در نسل سوم دانشگاه ها هستیم، گفت: دانشگاه های دنیا ۴ نسل را گذرانده اند، نسل نخست مدرک گرایی و تحصیل، نسل دوم پژوهش در دانشگاه، نسل سوم دانشگاه های کارآفرین و دانشگاه نسل چهارم در شکل گیری یک جامعه با تفکر و هدفمند است که ما در نسل سوم این دانشگاه ها قرار داریم.

 

صادقی تصریح کرد: متاسفانه در سطح کشور متقاضیان کنکور بیشترین رقابت را در  رشته تجربی داشته و باید یک دیدگاه ویژه در تعیین رشته ها ایجاد کرده و به سمت دانش ثروت آفرین حرکت کنیم.

 

اولین استارت آپ یا ایده‌های نوین دانشجویان رشته کشاورزی در دانشگاه کُردستان برگزار شد.

 در این رویداد کارآفرینی بیش از 40 ایده به مدت دو روز ارائه و داوران، سه طرح مهم و برتر را معرفی می‌کنند.

 

مدیر مرکز رشد دانشگاه کُردستان، گفت: بعداز انتخاب ایده‌های برتر این ایده‌ها به مرکز فناوری معرفی و حمایت لازم جهت اجرایی شدن این ایده‌ها انجام می‌شود.

اسکندری، افزود: توجه به افزایش بهره وری و اقتصادی‌تر کردن فعالیت‌های کشاورزی از مهمترین طرح‌هایی بود که دانشجویان ارائه داده اند.

وی گفت: این استارت آپ به مدت سه روز برگزار می‌شود که خروجی آن می‌تواند به مدد بخش کشاورزی بیاید.

 

انتهای پیام/

 

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر