کد خبر: 2988

استاندار کردستان از بانک‌هاخواست به کمک تولید و اشتغال بیایند.

به گزارش کردستان خبر، بهمن مرادنیا در نشست شورای هماهنگی بانک های استان به وضعیت  پرداخت تسهیلات در استان اشاره کرد و گفت: طبق گزارشی که اخیرا منتشر شده است استان‌های کردستان و سیستان و بلوچستان جزو استانهای آخر در دریافت تسهیلات از بانک‌ها هستند.

استاندار کردستان گفت: نیازها و عمق عقب ماندگی‌های کردستان زیاد است و در صورت کم کاری بانک‌ها در پرداخت تسهیلات مشکلات بیشتر خواهد بود.

وی ادامه داد: از بانک ها میخواهم با بخش خصوصی و تولید کنندگان همکاری بیشتری داشته باشند تافضای کسب و کار و تولید در استان رونق بگیرد.

مرادنیا در بخش دیگری از سخنان خود خواستار تحرک بیشتر بانک های استان برای پرداخت تسهیلات به خانواده های زندانیان شد و افزود: در دیگر استانها بانک ها برای پرداخت تسهیلات قرض الحسنه که دولت بازپرداخت آن را تضمین کرده است تنها وثیقه طلب می کنند و در بانک های استان علاوه بر وثیقه ضامن هم طلب می کنند که این امر خلاف رویه جاری در دیگر استانها است.

استاندار کردستان ادامه داد؛ پرداخت تسهیلات به خانواده زندانیان جرائم غیر عمد کمک به بهبود فضای جامعه است و در این خصوص بانک ها باید تسهیل گری بیشتری داشته باشند.

 

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر