کد خبر: 2992

نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری و فن بازار استانی در پارک علم و فناوری کردستان آغاز بکار کرد

به گزارش کردستان خبر، امروز شنبه 24 آذر ماه، آیین افتتاحیه نمایشگاه استانی هفته پژوهش و فناوری و فن بازار در سال 97، با حضور فیروزی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کردستان، فرماندار  سنندج، رییس دانشگاه کردستان، رییس بنیاد نخبگان استان، صلواتی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان؛ رییس مرکز تحقیقات کشاورزی و مدیران ارشد دانشگاه‌ها و سازمان‌های استان در محل پارک علم و فناوری استان کردستان برگزار شد.

این نمایشگاه در سالن نمایشگاه‌ها و نوآوری پارک علم و فناوری کردستان در 29 غرفه و به مساحت تقریبی 500 متر برگزار می‌شود، و در آن آخرین فعالیت‌ها و دستاوردهای پژوهشی و فناوری واحدهای فناور پارک علم و فناوری استان کردستان، دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها، سازمان‌ها و ارگان‌های استان کردستان به معرض نمایش گذاشته می‌شود.

 

در مراسم افتتاحیه همچنین از برخی از دستاوردهای سازمان تحقیقات کشاورزی استان کردستان نیز پرده‌برداری شد.

 

سعیدی، رییس پارک علم و فناوری استان کردستان از پارک‌های علم و فناوری به عنوان طلایه داران رشد و توسعه پایدار نام برد و گفت: پارک علم و فناوری کردستان با توجه به اینکه یکی از جوانترین پارک‌های کشور است، در این مدت کوتاه توانسته است با جذب و حمایت از نخبگان و فارغ‌التحصیلان جوان دانشگاهی نقش به سزایی در ایجاد اشتغال پایدار ایفا کند.

 

سعیدی با بیان اینکه در کشورهای توسعه‌یافته، مهم‌ترین ابزار توسعه اقتصادی، مردمی کردن اقتصاد است، افزود: بر این اساس باید راهکارهایی را برای مردمی کردن اقتصاد یافت تا از این رهگذر بتوان اعتماد و سرمایه اجتماعی را جلب کرد، چرا که  یکی از دلایل توسعه اقتصادی کشورهای غربی توجه ویژه به نقش مردم در بهبود و رونق اقتصاد است.

 

وی در ادامه افزود: پژوهش هنوز در میان جامعه، سازمان‌ها و بخش‌های گوناگون اقتصادی و صنعتی کشور جایگاه خود را پیدا نکرده است در حالی که صنعت، سازمان‌ها و دستگاه‌ها باید احساس نیاز به پژوهش کنند و الزام‌هایی هم ایجاد شود که به پژوهشگر رجوع کنند. مسیر توسعه کشور پژوهش است اگر بخواهیم پژوهشی کاربردی داشته باشیم باید هم‌افزایی بین تمام دستگاه‌ها ایجاد شود تا مسیر مشخص شده و آحاد جامعه بتوانند از دستاوردهای پژوهش منتفع شوند.

 

شایان ذکر است که در نمایشگاه استانی هفته پژوهش و فناوری، 22 سازمان، دانشگاه و شرکت و واحد فناور در 29 غرفه، بیش از 380 محصول و بیش از 1000 پژوهش را در قالب کتاب و پایان‌نامه‌های دانشگاهی عرضه کرده‌اند. این نمایشگاه از تاریخ 24 الی 28 آذر ماه 97 در ساعت 9 الی 13 و 14 الی 17 برای بازدید عموم دایر می‌باشد. 

 

انتهای پیام/

 

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر