کد خبر: 2997

از روزهای دوشنبه تا سه شنبه بارش سنگین برف برای استان پیش بینی می شود.

به گزارش کردستان خبر، بنا به گفته رئیس اداره پیش بینی هواشناسی کردستان: پایش نقشه های هواشناسی نشان می دهد که هفته جاری آسمان استان شاهد بارش های متناوبی است بطوریکه روزهای دوشنبه تا سه شنبه بارش سنگین برف پیش بینی می شود.

در این رابطه کارشناس اداره کل هواشناسی کردستان نیز اظهار داشت:  طبق بررسی نقشه ها و مدل های هواشناسی ، پیش بینی می شود که بارش برف به تدریج از صبح روز دوشنبه آغاز می شود و بیشترین فعالیت سامانه بارشی از بعد از ظهر روز دوشنبه تا بعداز ظهر روز سه شنبه  خواهد بود.

بهرام چاره خواه گفت: مقدار بارش ها در بخش های غربی و تا حدودی نیمه جنوبی استان( بانه، مریوان، سروآباد، اورامانات، سنندج و کامیاران) نسبت به نواحی دیگر بیشتر است.

وی افزود:با توجه به حجم بارش ها امکان آب گرفتگی های موقت معابر شهری و روستایی و سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه ها در این مناطق پیش بینی می گردد.

وی ادامه داد: در نیمه شمالی استان سقز، دیواندره، زرینه و هزارکانیان بارش ها عمدتا بشکل برف و از اواخر وقت دوشنبه و صبح سه شنبه در سایر نواحی نیز بارش برف خواهیم داشت.

کارشناس اداره کل هواشناسی کردستان اظهار کرد: دید درگردنه ها و ارتفاعات و محور شمالی استان در اثرمه و بارش بشدت کاهش یافته و شرایط کولاک برف، لغزندگی  جاده ها و اختلال در تردد وجود دارد.

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر