سردار رجبی؛

کد خبر: 3052

کنگره ۵۴۰۰ شهید باید در تراز مجاهدات ها شهدای انصار و مهاجر در کردستان باشد.

به گزارش کردستان خبر، سردار رجبی امروز(۴ دی ماه) در جلسه هماهنگی ستاد کنگره ملی ۵۴۰۰ شهید استان که در محل استانداری کردستان برگزار شد، اظهار کرد: در دستگاه‌های دولتی بخشی از برنامه کنگره ۵۴۰۰ شهید از جمله همایش استانی، یادوارهای شهرستان‌ها به ویژه اعضای ستاد کنگره تاکنون برگزار شده است.  

 

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان، با اشاره به برگزاری این جلسه، عنوان کرد: در این راستا برای تاکید بیشتر و اعلام برنامه‌ کنگره ۵۴۰۰ شهید به مسئولین و برنامه ریزی و جدی گرفتن این همایش با توجه به زمان کم جلسه برگزار کردیم.برگزاری این کنگره باید در تراز مجاهدات و عظمت کار شهیدان که معیادگاه شهدای انصار و مهاجر بوده، باشد و اقدامات جامع، کامل و شایسته انجام بگیرد.  

 

وی با اشاره به برگزاری این کنگره در سال روز سفر مقام معظم رهبری به استان کردستان، افزود: استان کردستان تنها استانی است که ظرف مدت کوتاهی دو کنگره ملی را برگزار می‌کند از این رو انتظار می‌رود که برگزاری کنگره در تراز شهدای مظلوم کردستان که نیازمند همت والای مسئولین استانی است، باشد.

کنگره ۵۴۰۰ شهید استان، متعلق به همه مردم است

 

 بهمن مرادنیا استاندار کردستان نیز در جلسه هماهنگی کنگره ۵۴۰۰ شهید استان، اظهار داشت: این کنگره متعلق به همه مردم است و همه ما موظفیم در راستای گرامیداشت یاد شهدا تلاش کنیم.

 

افزود: وظایف دستگاه ها بر مبنای وظایف ذاتی آنها تقسیم شده و هر دستگاه و کمیته باید بنابر مسؤولیت خود بخشی از اعتبارات مورد نیاز را تامین کند. 

مرادنیا همچنین گفت: اگر برای انجام وظایف محوله منتظر تامین اعتبار باشیم، کم لطفی به شهداست. 

وی یادآور شد: ما می خواهیم این کار با کمترین هزینه و بالاترین کیفیت و در شان ایثارگری شهدا برگزار شود. 

 

استاندار کردستان ضمن ابراز نارضایتی از کم کاری برخی دستگاه ها در انجام وظایف محوله، متذکر شد: برخی مسؤولیت ها جزو شرح وظایف دستگاه هاست و قرار نیست همه کارها در قالب کنگره انجام شود. 

 

مرادنیا از جدی نگرفتن کار نیز گله مند شد و افزود: توقع داریم این موضوع با توجه به اهمیت آن، جدی گرفته شود؛ عدم جدیت قابل قبول و پذیرش نیست. 

 

وی در پایان خواستار برگزاری جلسه ای در نیمه دوم دیماه به منظور اعلام نتایج پیگیری ها برای اجرایی شدن کارها شد و حضور مدیران در این جلسه را الزامی اعلام کرد. 

 

در این جلسه حسن فیروزی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار نیز به عنوان مسؤول کمیته پشتیبانی کنگره، اظهار داشت: پشتبیانی از تمامی کمیته ها برای ما میسر نیست و در برگزاری کنگره اصلی (اردیبهشت ۹۸) نیز باید از تمامی امکانات و توان دستکاه های اجرایی استان استفاده کنیم. 

 

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر