روایت مردم کردستان از فتنه ۸۸؛ ‌

کد خبر: 3082

مردم بصیر و انقلابی استان کردستان همیشه در صحنه حاضرند.

به گزارش کردستان خبر ، گاهی شرایط به نحوی پیش می‌رود که فرصتی را برای ماهیگیرانی پیش می‌آورد که از آب گل آلود کوسه صید می‌کنند و بدون اینکه پایشان خیس شود، از این دریا کف افیون ساخته و منجلابی را ترتیب می‌دهند که جز ناکامی ثمر دیگری به بار نمی‌آورد. از جمله این شرایط رویدادی بود که در 9 دی 1388 به وقوع پیوست. عده‌ای از شرایط پیش آمده به نفع خود سوءگیری‌هایی را شکل دادند تا به وسیله آن به مقاصد شیطانی خود دست یابند.

 

مردم بصیر و همیشه در صحنه کردستان علی‌رغم وجود مشکلات اقتصادی و جنگ تمام عیار رسانه‌ای و اقتصادی و به تعبیر مقام معظم رهبری «جنگ نرم همه جانبه دشمن»، با تمام توان و تا آخرین قطره خون در صحنه‌های دفاع از انقلاب، اسلام و پاسداشت خون شهدا و آرمان‌های امام و رهبری حاضرند.

 

اهانت وقیحانه فتنه‌گران 88 به مقدسات

سهیلا شهروند سنندجی است که معتقد است فتنه 88 با هدف قرار دادن جوانان و احساسات آنان رقم خورد، در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سنندج اظهار داشت: فتنه 88 فتنه‌ای بود که در آن عده‌ای با عدم تمکین به قانون و با اهانت وقیحانه به مقدسات آن را رقم زدند.

وی افزود: خوشبختانه این خیال خام به دست مردم هشیار و همیشه در صحنه حنثی و شر دشمن به خودش بازگشت.

این شهروند کردستانی با ذکر اینکه الحق و انصاف نام‌گذاری این روز به نام «بصیرت و دانایی» انتخاب شایسته و متناسبی است، تصریح کرد: تکرار هرساله این روز یادآور اهمیت و جایگاه بصیرت در زندگی هر مسلمان ایرانی است.

وی با تأکید بر اینکه الزام به بصیرت در قبال جوانان حائز اهمیت‌تر است، گفت: این بدان خاطر است که جوانان شور و هیجان دارند و اگر آنها را تنها بگذاریم ممکن است دشمن فرصت را غنیمت شمرده و جوانان را دستمایه اهداف شوم خود قرار دهد.

 

مردم کردستان درطول 4 دهه یاور رهبر بودند و سنگر را خالی نکردند

حاج محمود نیز که خود را پیشمرگ کُرد مسلمان معرفی کرد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سنندج، اظهار داشت: مردم کردستان همواره به‌عنوان مرزداران غیور و باغیرت در کنار رهبر بوده و هرگز سنگر را خالی نکردند.

وی افزود: مردمان کرد در ابتدای جنگ تحمیلی در خط مقدم جنگ بودند و با چشمان خود شاهد رفتارهای ددمنشانه دشمن بودند و هرگز فراموش نمی‌کنند که «دشمن دشمن است چه در لباش میش و چه در لباس بره».

این پیشمرگ کرد مسلمان با تأکید بر اینکه امروز دشمن سنگر خود را عوض کرده، تاکید کرد: باید هوشیار بود و با در نظر گرفتن رفتار دشمن همواره چاره و پدافندی را برای مقابله در اختیار داشت.

وی خطاب به مردم شهید پرور کردستان و ایران گفت: مردم باید آگاه باشند که یک زمانی جوانان این خاک سربلندانه جانشان را برای صیانت و حفاظت از این انقلاب و آرمان‌هایشان دادند و ما امروز وام دار این خون‌های ریخته شده هستیم.

حاج محمود تصریح کرد: باید حفظ امانت کرد و به فرصت‌طلبان اجازه نداد از شرایطی که گاه موجب آزردگی مردم می‌شود، سوء استفاده کنند.

پیشمرگ کرد مسلمان با تأکید بر اینکه مردم کردستان در طول 4 دهه یاور رهبر بودند و سنگر را خالی نکردند، خاطرنشان کرد: این همراهی و حمایت "همیشگی" است و ما مردم کرد هرگز اجازه نخواهیم داد آرمان‌ها و اهداف والای انقلاب مستضعفین مورد هجمه قرار گیرد.

 

مردم آگاهند و خیانت‌های فتنه‌گران را فراموش نمی‌کنند

سید محمد.ن نیز در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم با ذکر اینکه امروزه دسترسی به منابع غنی و سریع اطلاعتی به راحتی مقدور شده است، گفت: این امر منجر به تبادل حجم وسیعی از اطلاعاتی است که می‌تواند در راستای بصیرت‌افزایی مورد استفاده قرار گیرد.

وی افزود: به اعتقاد بنده خدمت کردن نیازی به وابستگی جناحی ندارد، اگر کسی واقعاً به قصد خدمت به مردم بخواهد کاری را بکند این کار را به بهترین شکل انجام خواهد داد.

این دانشجوی کردستانی با تأکید بر اینکه در شرایط مختلف به ما ثابت شده است که مسئولی که اهداف شخصیش را بر اهداف و منافع ملی ترجیح دهد حتی اعتقادات سیاسی خود را نیز بازیچه این هدف قرار می‌دهد، ادامه داد: نباید عرصه را برای چنین مسئولانی فراهم ساخت، چراکه علاوه بر سوء استفاده از جایگاه خود زمینه بی‌اعتمادی مردم به نظام و دولت را به واسطه مسئولین بی‌کفایت فراهم می‌سازند.

سید محمد با اعلام اینکه خوشبختانه مردم ایران به بلوغ فکری رسیده‌اند، یادآور شد: رفتارهای تخریبی و آنچه که بخواهد به بیت‌المال، شعور و احساسات مردم ضربه بزند تا بگوید من حق هستم، جایگاهی در میان مردم نداشته و منسوخ است.

 

مواظب باشیم فتنه 88  تکرار نشود

فاطمه. م بانوی کردستانی نیز یکی دیگر از مخاطبین گفت‌وگوی تسنیم بود که معتقد است: امروزه شرایط اقتصادی جوی را حاکم کرده که با خود یک سری نارضایتی‌ها را به دنبال دارد.

وی افزود: باید تلاش کرد تا صبوری مردم را پاس داشته و فکر چاره‌ای برای برون‌رفت از این شرایط بود.

این شهروند سنندجی با تأکید بر اینکه ممکن است شرایط اقتصادی دستاویزی برای دشمن در راستای القاء مقاصد شومش قرار گیرد، گفت: در سال 88 دشمن با تحریک احساسات مردم، مسئله انتخابات و سیاست داخلی را هدف قرار داد و نتوانست به آنچه می‌خواهد برسد اما در شرایط کنونی که طیف وسیعی از مردم درگیر مقوله اقتصادی شده است ممکن است تبعات شیطنت‌ها گسترده‌تر و نتایج آن نیز جبزان ناپذیرتر باشد.

وی با درخواست از مسئولان مبنی بر رعایت اصل اخلاق و هوشیاری، تاکید کرد: باید هوشیار بود که نجابت و مدارای مردم قدردانسته شود تا بتوان از این شرایط عبور کرد.

بانوی کردستانی با تأکید بر اینکه مردم ما مردمان شریف و نجیبی هستند، خاطرنشان کرد: پدران و مادران ما طعم تلخ و گز جنگ را چشیده‌اند و ما نیز خوب می‌دانیم زمانی که دشمن بخواهد به آنچه که برسد از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد کرد.

وی در پایان یادآور شد: امید است خداوند متعال یاریگر ما بوده و این «صلح، آرامش و امنیت» را با یاری مردم و رهبری حضرت امام خامنه‌ای حفظ و صیانت کرد.

 

روحانیون نقش کلیدی را در بصیرت‌افزایی دارند

احمد سعیدی شهروند سنندجی نیز با تأکید بر اینکه روحانیت نقش کلیدی را در بصیرت افزایی عهده‌دار هستند، اظهار داشت: در طول تاریخ روحانیت و مراجع دینی به‌عنوان نقطه ثقل و مرکزیت شناخته و قلمداد شده‌اند.

وی افزود: مردم کردستان و ایران مردمانی مذهبی و پایبند به اصول دین هستند و این مهم نیازمند تقویت و صیانت است.

این شهروند سنندجی با ذکر اینکه مردم همواره به سخنان روحانیت تمکین می‌کنند، تصریح کرد: نقش روحانیت در شرایط حساس و گلوگاه‌های تاریخی گویای این واقعیت است که مردم در برخی مواقع نیازمند روشنگری و هدایتی هستند که دین برایشان مشخص کرده باشد.

وی با اذعان به اینکه مردم در برهه‌هایی به دلیل جوسازی‌ها و دسیسه‌های دشمن در شرایط حساس قرار می‌گیرند، بیان کرد: روحانیون در این شرایط می‌توانند با تکیه بر قرآن و آموزه‌های دینی روشنگر مسیر باشند.

 

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر