کد خبر: 3087

فرمانده انتظامی کردستان از توقیف تریلی حامل بیش از 22تن سنگ "تالک" درسروآباد خبر داد.

به گزارش کردستان خبر به نقل از پایگاه پلیس،  سردار "علی آزادی"  اظهار داشت: ماموران انتظامی شهرستان "سروآباد" در راستای طرح عملیاتی مبارزه با قاچاق کالاموفق به توقیف تریلی حامل کالای قاچاق در یکی از محورهای ورودی شهر شدند.

 

وی با اشاره به اینکه ماموران با هماهنگی مراجع قضائی و در بازرسی از خودروی مورد نظر بیش از 22تن سنگ "تالک" مواد اولیه خوراک دام و پیش ساز لوازم آرایشی قاچاق کشف کردند، گفت: کارشناسان ارزش این محموله قاچاق را بیش از 2 میلیارد و100میلیون ریال برآورد کردند.

 

فرمانده انتظامی کردستان تصریح کرد: در همین راستا پرونده تشکیل و راننده به همراه خودروی مورد نظر برای انجام مراحل قانونی تحویل مراجع ذیصلاح شد.

 

سردار آزادی مبارزه با عناصر تهیه وتوزیع قاچاق کالا را یکی از مهمترین ماموریت های پلیس عنوان کرد و بیان داشت: مبارزه با قاچاق کالا نیاز به عزم ملی است و همه سازمان ها و نهادها بایستی در این حوزه احساس مسئولیت کنند.

 

توقیف کامیون حامل توتون قاچاق در "دیواندره "

وی در ادامه اظهار داشت: طرح عملیاتی مبارزه با کالای قاچاق  با هدف افزایش ضریب امنیتی و با بسیج کلیه امکانات و نیروها در سطح شهرستان"دیواندره" به مرحله اجرا گذاشته شد.

 

 وی گفت: در این طرح مأموران انتظامی شهرستان دیواندره حین کنترل محورهای مواصلاتی به یک دستگاه کامیون ایسوزو مشکوک و خودرو را برای  بازرسی متوقف کردند.

 

این مقام ارشد انتظامی استان ادامه داد: با هماهنگی مراجع قضائی و در بازرسی از خودروی مورد نظر بیش از 10 هزار و 205 پاکت انواع توتون خارجی کشف و راننده خودرو دستگیر شد.

 

فرمانده انتظامی کردستان با اشاره به اینکه کارشناسان ارزش این محموله توتون قاچاق را بیش از 4 میلیارد ریال برآورد کردند، تصریح کرد: در همین راستا پرونده تشکیل و متهم با تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی شد.

 

سردار آزادی با اشاره با اینکه قاچاق کالا پدیده ای است که از جهات گوناگون حیات سالم اقتصادی و فرهنگی یک جامعه را تهدید می کند، خاطر نشان کرد: کردستان محل امنی برای فعالیت قاچاقچیان کالا نیست و در صورت مشاهده فعالیت غیر قانونی آنان به شدت برخورد قانونی خواهد شد.

 

 

انتهای پیام/

 

 

 

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر