کد خبر: 3092

موج بارشی جدید از اواخر روز چهارشنبه وارد استان کردستان شده و بارش ها به صورت برف و باران خواهد بود.

به گزارش کردستان خبر، بهرام چاره خواه اظهار داشت: هوای استان کردستان شب گذشته بسیار سرد بوده است به گونه ای که دما در زرینه به منفی 17درجه سانتیگراد رسید.

 

رئیس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی کردستان با یادآوری اینکه زرینه با ثبت دمای منفی 17 درجه سانتیگراد، سردترین نقطه کشور در شبانه روز گذشته بود، افزود: ایستگاه هزارکانیان با منفی 15 درجه  و ایستگاه های قاملو، دیواندره، بهارستان و دهگلان با دمای منفی 9 درجه سانتگیراد به عنوان سردترین نقاط استان در شبانه روز گذشته ثبت شدند.

 

چاره خواه درباره دمای هوای شهرهای استان هم گفت: در شبانه روز گذشته، سقز با دمای منفی 7 درجه سانتیگراد به عنوان سردترین شهر استان ثبت شده است و پس از آن بیجار و یاسوکند با منفی 6 درجه و سنندج و قروه با منفی 5 درجه در رتبه های دوم و سوم قرار گرفته اند.

 

وی خاطرنشان کرد: از روز گذشته با خارج شدن سامانه بارشی از آسمان کردستان، شاهد افت دمای هوای بودیم بطوریکه در تمام ایستگاه های استان در شبانه روز گذشته دمای هوا به زیر صفر درجه رسید و پیش بینی می شود این روند سردی هوا تا روز چهارشنبه این هفته ادامه داشته باشد.

 

رئیس اداره پیش بینی هواشناسی کردستان افزود: در این مدت دمای هوای سروآباد در گرمترین ساعت به 9 درجه سانتیگراد بالای صفر رسید که گرمترین نقطه استان بود و دمای سنندج هم در گرمترین ساعت به 8 درجه سانتیگراد بالای صفر رسید.

 

وی ادامه داد: امروز هوای استان پایدار است و اواخر وقت امروز و صبح فردا دوشنبه موجی ضعیف شمال غرب استان(بانه، مریوان و غرب سقز) را به شکل رگبار پراکنده برف در بر می گیرد.

 

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر