در کردستان؛

کد خبر: 3098

در حال حاضر 528 کلاس درس در استان بوسیله بخاری نفتی (استاندارد) گرم می شوند.

مدیر کل آموزش و پرورش کردستان در نشست شورای آموزش و پرورش استان که در سالن شهدای گمنام استانداری کردستان برگزار شد، گزارشی از وضعیت آموزش و پرورش استان ارائه کرد و گفت: در سال تحصیلی 98-97 تعداد 302 هزار و 166 دانش آموز در سه هزار و 500 مدرسه و 14 هزار و 967 کلاس درس مشغول تحصیل هستند و 23 هزار و 416 نفر نیروی انسانی در بخش صف و ستاد در 16 منطقه آموزشی ارائه خدمت می کنند.
 

وی در بخش دیگری از سخنان خود، گزارشی از وضعیت کلی ساختمانهای آموزشی و غیر آموزشی استان ارائه کرد و با بیان اینکه در سطح استان سه هزار و 787 ساختمان آموزشی و غیر آموزشی وجود دارد، اظهار داشت: از این تعداد یک هزار و 224 ساختمان غیر استاندارد،تعداد یک هزار و 189 ساختمان نیاز به مقام سازی، تعداد 237 ساختمان آموزشی پر خطر و و تعداد یک هزار و 137 ساختمان نیز دارای وضعیت مطلوب است.

 

مدیر کل آموزش و پرورش کردستان با اشاره به ضرورت تخریب و بازسازی مدارس پر خطر، گفت: در اختصاص اعتبارات باید عمده تخصیص ها به سمت 237 پروژه تخریبی سوق داده شود تا این مدارس در اسرع وقت، تخریب و بازسازی شود.

 

رشید قربانی در ادامه نشست گزارشی از وضعیت سیستم گرمایشی مدارس استان نیز ارائه کرد و گفت: در حال حاضر تعداد 528 کلاس درس فاقد سیستم گرمایشی پکیج، شوفاژ و خط لوله گاز می باشد که به وسیله بخاری نفتی استاندارد دایر است و لازم است اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان نسبت به استاندارد سازی سیستم گرمایشی این مدارس و کلاس ها در اسرع وقت اقدام کند.

 

فروش فضاهای مازاد آموزشی استان برای احداث مدارس جدید

 

بهمن مرادنیا نیز در این نشست گفت: آموزش و پرورش می تواند با فروش فضاهای مازاد و بلا استفاده خود و از محل فروش آنها، تعدادی از فضاهای موجود را تبدیل به احسن نموده و مدارس فرسوده را تخریب و بازسازی کند.

 

وی با تاکید بر ضرورت جابه جایی مدارس پر خطر و تخلیه آنها از طریق تبدیل کردن مدارس دارای ساختمان مناسب به دو نوبته، تصریح کرد : در اولین فرصت باید فضاهای دارای مشکل تعطیل و در این خصوص چاره اندیشی شود.

 

مرادنیا هم چنین به مسائل و مشکلات مدارس حاشیه شهر از جمله ننله و بازدید از این منطقه پرداخت و با اشاره به بالا بودن جمعیت دانش آموزی مدارس این منطقه، از اختصاص اعتبار برای ساخت فضای آموزشی و هم چنین تقبل ساخت یک مدرسه شش کلاسه توسط یکی از خیرین استان خبر داد و گفت: باید درسایر مناطق حاشیه ای نیز باید چنین اقدام مشابهی صورت گیرد.

 

انتهای پیام/

 

 

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر