کد خبر: 3106

از امروز تا اواخر وقت پنجشنبه شاهد وزش باد، بارش برف و باران مه و کاهش دید، در گردنه ها و ارتفاعات استان خواهیم بود.

به گزارش کردستان خبر، رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا آخرین وضعیت راه‌های کشور را تشریح کرد و از بارش باران و برف در برخی محورهای مواصلاتی خبر داد.

سرهنگ نادر رحمانی با اشاره به بارش باران و برف در بعضی از جاده‌های کشور اظهار کرد: درحال حاضر شاهد بارش برف در محورهای کوهرنگ-مسجدسلیمان گردنه چری استان کهگیلویه و بویر احمد، محور کرمانشاه –همدان استان همدان و محور سنقر- قروه استان کرمانشاه،‌ هستیم، همچنین بارش باران نیز در اغلب محورهای استان لرستان، محورهای کرمانشاه – خسروی و کرمانشاه - سنندج استان کرمانشاه مشاهده می‌شود.

 

تحلیل آخرین نقشه ها و مدل های پیش بینی وضع هوا نشان می دهد، از امروز چهارشنبه تا اواخر وقت روز پنجشنبه استان کردستان در دامنه فعالیت موج ناپایدار و بارشی قرار خواهد گرفت که پیامد آن پوشش ابر، وزش قابل ملاحظه و گاهی شدید باد، بارش برف و باران (اغلب برف) مه و کاهش دید، در گردنه ها و ارتفاعات کولاک برف است.

 

بر این اساس بیشترین فعالیت بارشی این سامانه از عصر و اوایل شب چهارشنبه تا عصر و اوایل شب پنجشنبه است و پتاسیل بارش در بخش غربی و شمال غربی استان ( بانه، سقز ، مریوان، سروآباد و منطقه اورامان) نسبت به نواحی دیگر بیشتر است.

 

همراه با این سامانه بارشی وزش باد قابل ملاحظه و گاهی شدید است ودر ارتفاعات و گردنه ها امکان کولاک برف وجود دارد و در مدت زمان فعالیت سامانه بارشی، در گردنه ها و بیشتر جاده های استان به دلیل بارش، کولاک برف و مه دید کاهش می یابد.

 

با توجه به پیش بینی های هواشناسی همراه داشتن تجهیزات زمستانی به ویژه زنجیر چرخ برای تردد در محورهای استان ضروری است.

 

هم اکنون نیز در محور سنندج - کامیاران شاهد بارش خفیف برف و کاهش دید در گردنه مروارید و در  مسیر مریوان - مرز باشماق هستیم.

 

انتهای پیام /

 

 

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر