کد خبر: 3108

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کردستان؛ در آینده ای نزدیک 6 پایگاه جدید امداد و نجات جاده ای احداث می گردد .

به گزارش کردستان خبر، محمد باقر محمدی در جمع خیرین هلال احمر شهرستان بانه از تاسیس نخستین صندوق خیرین در این شهرستان خبر داد و افزود: مردم اختیارالدینی بانه نتنها در استان بلکه در کشور هم سرآمد هستند و به همین منظور نخستین صندوق خیرین جمعیت هلال احمر استان کردستان در این شهرستان ایجاد می شود.

 

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کردستان در جمع خیرین این نهاد تصریح کرد : استان کردستان بسته به نیازهاییش از کمک های خیرین بیشتر در  استان و برای محرومیت زدایی صرف خود استان می گردد.

 

این مقام مسئول خاطر نشان کرد : مردم بانه در زمینه امورات عام المنفعه و نیک همواره کمک حال نهاد های حمایتی و امدادی شهرستان هستند، به گونه ای که در این شهرستان 45 خیر عضو جمعیت هلال احمر وجود دارد  که 3 نفر از آنها ستاره دار هستند و  با توجه به این مساله و برای همکاری بیشتر و استفاده از این پتانسیل نشستی با خیرین جمعیت هلال احمر در استان برگزار می شود.

 

محمدی با اشاره به وضعیت راه ارتباطی شهرستان بانه و لزوم توجه بیشتر به جاده سقز _ بانه اذعان کرد : به دلیل حجم تردد بالا و وجود برف و تگرگ در فصل زمستان و مشکلات ناشی از این وضعیت لازم است که یک پایگاه امداد جاده ای دیگر این مسیر احداث گردد .

 

مدیر عامل جمعیت هلال احمر گفت : در استان کردستان 12 هزار نفر عضو جمعیت هلال احمر هستند و این نیروی بسیار عظیمی است که با برنامه ریزی دقیق می توان خدمات رسانی بیشتر و بهتری به مردم عزیز استان صورت گیرد .

 

وی تشریح کرد : در استان کردستان بیش از 8 هزار کیلومتر جاده وجود دارد و برای خدمات رسانی در این جاده ها در حال حاضر 11 پایگاه امداد جاده ای و یک پایگاه هوایی و 6 پایگاه هم به صورت موقت فعال هستند البته باتوجه به اینکه جاده های سطح استان همواره حادثه خیز و پرتردد هستند در آینده ای نزدیک 6 پایگاه جدید امداد و نجات جاده ای احداث می گردد .

 

در ادامه ارئیس جمعیت هلال احمر شهرستان بانه با اشاره به کمک 30 میلیونی خیر بانه ای افزود : یک خیر بانه با این مبلغ تعدادی وسایل توان بخشی را برای افراد ناتوان تهیه کرده و اینجاست که همواره تاکید کرده ایم هلال احمر در کنار فعالیت های امدادی امورات عام المنفعه و خیرخواهانه ای هم انجام میدهد از جمله اجرای طرح های همای رحمت ، ارمغان مهر و ...  برای کمک به نیازمندان و رفع محرومیت .

 

آزاد فتاحی در پایان افزود : ما در سطح شهرستان پزشکان خیری هم داریم که کمک حال جمعیت هلال احمر هستند و تعداد این پزشکان  9 نفر (عمومی و متخصص) است که به مناطق دورافتاده و محروم شهرستان می روند و کاملا رایگان به نیازمندان خدمات پزشکی ارائه می دهند .

 

 

 

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر