کد خبر: 3114

دمای هوا از امشب در استان سردتر شده و شرایط یخبندان به وجود می آید.

به گزارش کردستان خبر،  آخرین پیش بینی های اداره کل هواشناسی استان کردستان نشان می دهد که دمای هوا از امشب بین چهار تا شش درجه سردتر شده و شرایط یخبندان به وجود می آید.

 

تحلیل آخرین نقشه ها و مدل های پیش بینی وضع هوا نشان می دهد که تا اواخر وقت روز پنجشنبه استان در دامنه فعالیت موج ناپایدار و بارشی قرار دارد و از صبح جمعه تا چند روز آینده بارشی نخواهیم داشت.

 

اما وجود این موج ناپایدار و بارشی تا آخر امروز باعث ایجاد پوشش ابر، وزش قابل ملاحظه و گاهی شدید باد، بارش باران و برف، وجود مه و کاهش دید و در گردنه ها و ارتفاعات نیز شاهد کولاک برف خواهیم بود.

 

براساس این پیش بینی ها پتاسیل بارش در بخش غربی و شمال غربی استان و در شهرهای بانه، سقز، مریوان، سروآباد و منطقه اورامان نسبت به نواحی دیگر بیشتر است.

 

مدیرکل هواشناسی استان کردستان در این رابطه گفت: همچنین طبق بررسی آخرین مدل های هواشناسی همراه با این سامانه بارشی وزش باد قابل ملاحظه و گاهی شدید پیش بینی شده که در ارتفاعات و گردنه ها امکان کولاک برف وجود دارد.

 

رحیم صدیقی ادامه داد: بر اساس این گزارش در مدت زمان فعالیت سامانه بارشی در گردنه ها و بیشتر جاده های استان بویژه نواحی غربی استان به دلیل بارش، کولاک برف و کاهش دید بر اثر ایجاد مه پیش بینی شده است.

 

وی افزود: تحلیل آخرین نقشه ها و مدل های پیش بینی وضع هوا نشان می دهد از صبح فردا نیز متعاقب عبور سامانه بارشی، دمای هوا ۴ تا ۶ درجه سردتر خواهد شد.

 

همچنین بر اساس اعلام پلیس راه کردستان از وضعیت راه های مواصلاتی سطح استان، تردد در محورهای مواصلاتی این استان با وجود ادامه بارش های برف و باران بدون هیچ مشکلی در جریان است و در حال حاضر در مسیرهای سقز - دیواندره، سقز - بانه شاهد بارش برف و در محورهای منتهی به مریوان نیز شاهد باراش باران هستیم اما این بارش ها طوری نیست که در تردد اخلال ایجاد کند.

 

هم اکنون بارش پراکنده باران در سنندج مرکز استان کردستان ادامه دارد و مه گرفتگی در داخل شهر مهمترین پدیده جوی در این منطقه به شمار می رود.

 

کاهش دمای هوای نیز طی هفته جاری در استان کردستان کماکان ادامه داشته و به همین دلیل در بعضی از مناطق استان دمای هوا به منهای ۱۷ درجه زیر صفر نیز رسیده است.

 

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر