کد خبر: 3130

فیلم مستند"دوزخ و یکشنبه سیاه” از استان کردستان در جشنواره مردمی عمار حضور دارد.

به گزارش کردستان خبر، فیلم مستند “ دوزخ و یکشنبه سیاه” که روایتگر بمباران شیمیایی سردشت و منطقه دالاهو کرمانشاه است توسط برهان احمدی فیلم‌ساز جوان کورد تهیه و به جشنواره مردمی عمار راه پیدا کرده است.

 

برهان احمدی. سازنده و کارگردان مستندهای یکشنبه سیاه، دوزخ  می باشد که این دو فیلم مستند سی دقیقه ای به جشنواره مردمی عمار راه پیدا کرده است.

 

وی در خصوص این دو فیلم این چنین توضیح می دهد و می گوید: سوژه ی اصلی این فیلم ها در مورد بمباران های شیمیایی است که متاسفانه بعد از 30 سال هنوز تبعات آن دامنگیر مناطق کردنشین سردشت و منطقه دالاهوی کرمانشاه شده است.

احمدی یاداور شد: " مستند یکشنبه سیاه" نام فیلمی است که از فاجعه دردناک بمباران هوائی سردشت توسط رژیم ساقط شده بعث در تیرماه 1366می گوید، فاجعه ای که به شهادت 110نفر و زخمی شدن 5000 نفر انجامید.

 

وی با بیان اینکه هدف از تهیه ی این مستند ها نزدیکی به صلح و آشتی و دوری از جنگ می باشد اضافه کرد: جشنواره عمار جشنواره ای خوش نام است که به صورت مردمی عمل کرده و توانسته است رقابتی سالم و خوب را در میان فیلم سازان کشور برقرار کند.

 

برهان احمدی متولد ۱۳۶۱ در شهرستان سنندج است و از سال ۱۳۸۱ به کار فیلمسازی مشغول می باشد و تاکنون در ساخت فیلمهای زیادی مشارکت داشته است.

 

مراسم افتتاحیه نهمین جشنواره مردمی فیلم عمار همزمان با سالگرد حماسه مردمی ۹ دی، در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار شد و اکران‌های مرکزی نهمین جشنواره عمار از ۱۰ دی الی ۱۸ دی در سینما فلسطین برگزار می‌شود.

 

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر