کد خبر: 3159

فرمانده پلیس راه کُردستان؛همه جاده‌های ارتباطی استان باز و تردد وسایل نقلیه به روال عادی در جریان است.

به گزارش کردستان خبر، برابر آخرین گزارش‌های دریافتی از پلیس راهور با ماندگاری هوای سرد روز‌های پایانی هفته کاملا سرد و زمستانی خواهد بود. 

فرمانده پلیس راه کُردستان اظهار داشت: شب گذشته تا صبح امروز شرایط تردد وسایل نقلیه در جاده دیواندره تا ایرانخواه (زرینه) به علت بارش برف و کولاک نامناسب بود.
 

وی اضافه کرد: به همین دلیل و شرایط نامناسب جاده، تردد اتوبوس و خودرو‌های کشنده در این مسیر در این مدت ممنوع شد، ولی از ساعتی پیش تردد وسایل نقلیه در این محور از سر گرفته شد.

 

سرهنگ عیسی گوهری افزود: امروز هم جاده زرینه (دیواندره - ایرانخواه) با یخ زدگی مواجه است و با وجود اینکه نمک پاشی صورت گرفته لازم است رانندگان ضمن رعایت سرعت مطمئنه و فاصله طولی موارد ایمنی را رعایت کنند.

 

رئیس مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کُردستان هم گفت: گردنه‌های برفگیر در محور‌های دیواندره - سقز و سقز - مریوان، سروآباد - کامیاران (گردنه ژالانه) و سروآباد - پاوه هنوز دارای کولاک است.

 

دانش زندی، اظهار داشت: گردنه ژالانه که به صورت مقطعی شب گذشته با توجه به شرایط نامساعد جوی و کولاک شدید بسته شده بود صبح امروز باز شد و تردد در این مسیر نیز در جریان است.

 

وی تأکید کرد: از عصر دیروز تا صبح امروز یک هزار و ۹۱۲ کیلومتر از باند جاده‌های شریانی و غیرشریانی استان و ۸۵۰ کیلومتر جاده روستایی برفروبی شد.

 

ورود سامانه بارش، هفته آینده

سامانه بارشی دیگری از اوایل هفته آینده از نیمه غربی وارد کشور می شود که هم بارش های قابل توجهی دارد و گستردگی خوب دارد که در بیشتر مناطق کشور باعث بارندگی می شود.

 

انتهای پیام/

 

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر