کد خبر: 3161

رئیس جمهوری: به زودی در هفته‌های آینده با موشک‌های ساخت خودمان دو ماهواره به فضا خواهیم فرستاد

به گزارش کردستان خبر، آقای روحانی در ادامه سخنان خود در مراسم دومین سالگرد رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی از او بعنوان سیاستمداری مسلمان یاد کرد و افزود: برخی استراتژیست نیستند و نمی‌دانند چگونه باید به هدف برسند، اما هاشمی به خوبی این را می‌دانست.

رئیس جمهور گفت: جنگ برای این نبود که دشمن یا ما پیروز شویم یا قسمتی از سرزمین‌های دیگر را بگیریم بلکه هدف دشمن برای جنگ از بین بردن فرصت انقلاب بود.

آقای روحانی خاطرنشان کرد: در آغاز پیروزی انقلاب نظام ما داشت به یک الگوی نظام موفق تبدیل می‌شد، اما دشمن سعی کرد این فرصت را از ما بگیرد.

رئیس جمهور افزود: این توطئه دشمن بود و هاشمی آن را به خوبی می‌دانست.

آقای روحانی تصریح کرد: هاشمی می‌دانست جنگ را برای دستیابی به صلح عزتمند باید ادامه می‌دادیم.

رئیس جمهور با اشاره به گذشت و فداکاری هاشمی رفسنجانی در پذیرش مسؤولیت جنگ و صلح، گفت: هاشمی رفسنجانی در ادامه جنگ و ساماندهی صلح نقش فوق العاده‌ای داشت.

آقای روحانی تصریح کرد: باید کتاب‌های فراوانی درباره نقش هاشمی برای نظام اسلامی و ادامه انقلاب نوشت.

آقای روحانی با بیان خاطراتی از دوران ارتحال امام خمینی (ره) و نقش آیت الله هاشمی رفسنجانی در برقراری آرامش و آماده باش نیرو‌های مسلح گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی در این دوران احساس می‌کرد همه بار کشور به دوش او افتاده است.

رئیس جمهور گفت: بعد از حادثه هفت تیر هم آیت الله هاشمی رفسنجانی با شجاعت دستور داد که مجلس شورای اسلامی تشکیل جلسه دهد.

آقای روحانی با تأکید بر اینکه آقای هاشمی حافظ این نظام و کشور بود، گفت: نباید نقش هاشمی را در روز‌های بحران کشور و نظام از یاد ببریم.

رئیس جمهور گفت: روز بعد از رحلت امام کسی که مجلس خبرگان را جمع کرد و توانست موضوع رهبری را تا غروب به سرانجام برساند هاشمی رفسنجانی بود.

وی افزود: هیچ کس نباید تردید کند آن روز اگر هاشمی نبود جلسه خبرگان به یک نظر نهایی نمی‌رسید و چه در بحث شورایی و چه در موضوع فردش که محل بحث بود.

رئیس جمهور با بیان خاطراتی از آیت الله هاشمی رفسنجانی در مجلس خبرگان رهبری گفت: ایشان بسیار موقع شناس بود و می‌دانست چگونه باید کار را پیش ببرد.

آقای روحانی گفت: هاشمی رفسنجانی در بسیاری از مسائل مهم مثل انتخابات مهم بود.

آقای روحانی با بیان اینکه نمی‌توان نقش آقای هاشمی رفسنجانی را در انتخابات سال ۷۶ نادیده گرفت گفت: ایشان در انتخابات سال ۹۲ هم یک نقش اساسی و استثنایی داشتند و در انتخابات سال ۹۶ هم جای آقای هاشمی خالی بود.

وی افزود: اکنون هم هیچ روز سختی نیست در دولت که ما این احساس را نداشته باشیم که دولت یک حامی و پناهگاه خوب را از دست داده است.

 

آرزوی هاشمی سربلندی نظام و ایران با شکوه بود

آقای روحانی همچنین در تبیین شخصیت آقای هاشمی رفسنجانی گفت: آقای هاشمی زنده است و زنده می‌ماند، هاشمی در فکر و اندیشه ما می‌ماند، ​ صبر، مدارا و استقامت هاشمی می‌ماند، فداکاری و تحمل هاشمی می‌ماند و امت و ملت ما آرزو و هدف هاشمی یعنی نظام و سربلندی جمهوری اسلامی و ایران باشکوه را دنبال خواهد کرد.

رئیس جمهور گفت: تا این نهضت ادامه دارد هاشمی هست، تا ایران و نظام اسلامی است هاشمی هست.

آقای روحانی ادامه داد: آخرین بار ملت ما هاشمی را در خیابان انقلاب بدرقه کردند، تا جاده و خیابان انقلاب هست، هاشمی هست، هاشمی نمرده است و نمی‌میرد.

رئیس جمهور گفت: او جایگاه رفیع در میان مردم قدرشناس این سرزمین داشت.

آقای روحانی ادامه داد: فکر بلند ملت ایران در دو صحنه آشکار شد و پس از آن بود که تهمت‌ها و سخنان ناروا و شلاق‌هایی که بر روح هاشمی زدند.

رئیس جمهور گفت: آخرین انتخاباتی که هاشمی شرکت کرد و رأی بالای استان تهران را به دست آورد و بعد بدرقه باشکوه در کنار جنازه هاشمی این دو صحنه به دشمنان و سرکوفت گران اعلام کرد با تهمت و دروغ نمی‌توان یک فرهیخته محبوب ملت را از صحنه دور کرد.

 

هاشمی در نهضت اسلامی از یاران نزدیک امام (ره) بود
رئیس جمهوری: در نهضت اسلامی و حرکت اسلامی مرحوم آیت الله رفسنجانی از یاران نزدیک و شاگردان امام راحل بود.

آقای روحانی در مراسم دومین سالگرد رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی، از این یار دیرینه امام و رهبری بعنوان نواندیشی اسلامی یاد کرد که حق بزرگی بر گردن همه ملت ایران و انقلاب اسلامی ایران دارد.

وی گفت: هاشمی در طول زندگی اش همواره برتر و بالاتر از آن منصب و جایگاهی بود که در آن قرار داشت

 

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر