از امروز

کد خبر: 3174

عبور موج ناپایدار از امروز سبب پوشش ابر، وزش شدید باد، بارش برف و باران در گردنه ها و ارتفاعات کولاک برف می گردد.

به گزارش کردستان خبر، بررسی آخرین نقشه‌های پیش یابی و خروجی مدل‌های پیش بینی عددی وضع هوا، عبور موج ناپایدار و بارشی را ازامروز یکشنبه تا اواخر وقت دوشنبه از استان نشان می‌دهد که سبب پوشش ابر، وزش قابل ملاحظه و شدید باد، بارش برف و باران (اغلب برف) مه و کاهش دید و درجاده‌های برفگیر، گردنه‌ها و ارتفاعات کولاک برف می‌شود.

 

رحیم صدیقی مدیرکل هواشناسی استان کُردستان گفت:بیشترین فعالیت بارشی این سامانه، از عصر و اوایل امشب تا عصر دوشنبه است و بارش‌ها در روز دوشنبه و به‌ویژه در بخش‌های شمالی، مرکزی و شرقی و ارتفاعات و گردنه‌ها اغلب به شکل برف و در دیگر نواحی به شکل برف و باران خواهد بود.

 

وی افزود: مقدار بارش در نیمه غربی و جنوبی استان (بانه، مریوان، سروآباد، منطقه اورامان، پالنگان، سنندج، کامیاران و تا حدودی قروه و دهگلان) نسبت به نواحی دیگر بیشتر است که در برخی نقاط سبب آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل‌ها خواهد شد.

 

مدیرکل هواشناسی کُردستان تأکید کرد: همراه با این سیستم بارشی، وزش باد قابل ملاحظه و شدید در راه است که در ارتفاعات و گردنه‌ها سبب کولاک برف می‌شود.

 

وی خاطرنشان کرد: در مدت زمان فعالیت این موج بارشی، در گردنه‌ها و بیشتر جاده‌های استان به دلیل بارش برف، کولاک و مه، دید بشدت کاهش یافته و جاده‌ها لغزنده شده، که اختلال در تردد را بهمراه خواهد داشت.

 

صدیقی افزود: متعاقب عبور سامانه بارشی، در صبح روز‌های سه شنبه و چهارشنبه دمای شبانه و اول صبح ۲ تا ۴ درجه سانتیگراد سردتر می‌شود.

 

وی به شهروندان توصیه کرد: از سفر‌های غیرضروری خودداری شود و در صورت ضرورت، زنجیر چرخ و تجهیزات زمستانه را بهمراه داشته باشند و در این مدت، از تردد شبانه، مخصوصا در جاده‌های روستایی خودداری شود.

 

گفتنی است؛ امروز با ورود سامانه بارشی از غرب بیشتر مناطق کشور بارش باران پیش بینی می‌شود

با یخبندان و کاهش دید در جاده های کوهستانی رانندگان هم در محورهای لغزنده و برفگیر باید به تجهیزات زمستانی مثل زنجیر چرخ مجهز باشند. 

 

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر